Cloud Storage دقیقا چیست؟

از زمانی که برنامه‌های کاربردی/ذخیره/محاسبات ابری در نقشه راه فناوری اطلاعات ظاهر شدند، یک تغییر نسلی اتفاق افتاد. ذخیره سازی ابری دارای 3 ویژگی است. برای شروع سرویس ذخیره سازی باید از طریق شبکه باشد. در مرحله بعد، استخر ذخیره‌سازی باید مقیاس‌پذیری آسان را بدون زمان توقف فراهم کند. آخرین و مهم‌تر از همه، مدیریت استخر ذخیره‌سازی باید آسان باشد، مخصوصاً وقتی مقیاس‌پذیر باشد.

فضای ذخیره سازی ابری یک توسعه نرم افزاری نرم افزار به عنوان سرویس است و برنامه های آنلاین مانند SalesForce و Cloud computing به دلیل ابتکارات گوگل، آمازون و VMware محبوبیت زیادی کسب کرده اند. ویکی پدیا معماری رایانش ابری را به صورت زیر تعریف کرده است:

بخوانید
پارک های طولانی مدت RV یا خانه های کوچک؟

“معماری پشت رایانش ابری یک شبکه عظیم از “سرورهای ابری” است که گویی در شبکه‌ای موازی به هم متصل شده‌اند و گاهی از تکنیک مجازی‌سازی برای به حداکثر رساندن استفاده از توان محاسباتی موجود برای هر سرور استفاده می‌کنند.

با ظهور Amazon S3، مفهوم Cloud به یک تابع ذخیره سازی منتقل شد. در یک سناریوی ذخیره‌سازی ابری، دستگاه‌های سخت‌افزاری متعددی توسط نرم‌افزار به هم متصل می‌شوند تا یک مخزن ذخیره‌سازی بسازند.

بنابراین فضای ذخیره سازی ابری تنها یک اجاره فضای ذخیره سازی آنلاین نیست. این بیشتر در مورد معماری، عملکرد و مقیاس‌بندی است که در آن سخت‌افزار استانداردی را از فروشنده ذخیره‌سازی کالای دلخواه خود اضافه می‌کنید و از طریق یک شبکه استاندارد دسترسی مشترک دریافت می‌کنید.

بخوانید
طراحی داخلی هتلداری چیست و چه کسانی از آن استفاده می کنند؟

فضای ذخیره‌سازی ابری به‌طور ضعیفی جفت می‌شود و گره‌ها برای تسهیل نوشتن ابررایانه‌ها به موازات همان فایل در چندین گره، نیازی به ارتباط با یکدیگر ندارند. اتصال آزاد به عملکرد خوب برای کپی های متعدد از یک فایل واحد در چندین گره یا چندین فایل اجازه می دهد و مقیاس پذیری زیادی را ارائه می دهد.

آیا نمی دانید کدام نمونه های خوب برای پر کردن راه حل های ابری هستند؟ خوب، برخی از نمونه‌های خوب Cloud Storage عبارتند از: بایگانی فایل، توزیع و ارائه محتوای دیجیتال، پخش رسانه یا پشتیبان‌گیری، نظارت تصویری، و ذخیره‌سازی بایگانی.

Cloud Storage اینجاست که بماند و مطمئناً در زمان‌های اقتصاد رکودی که شرکت‌ها می‌توانند در یک زمان گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی را برخلاف سیستم‌های کامل خریداری کنند و در عین حال از تمام مزایای آخرین فناوری بهره ببرند، نویدبخش است.

بخوانید
تاریخچه مختصری از پیش نویس جداولSource by Munesh Jadoun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.