Microsoft SQL Server 2008 Web

پایگاه های داده و مجوز.

این روزها پایگاه های داده ستون فقرات حتی برنامه های اصلی اینترنت هستند. به طور کلی به عنوان لایه نهایی در تمام معماری نرم افزار پنهان شده است، پایگاه داده قلب هر برنامه وب است که نیاز به ذخیره و دسترسی به اطلاعات دارد.

SQL Server مایکروسافت یکی از بهترین پایگاه های داده است که می تواند برای برنامه های Enterprise یا مرتبط با وب استفاده شود. سریع، قدرتمند است و با تمام محصولات مایکروسافت ادغام عالی دارد. متأسفانه، پذیرش آن به عنوان پایگاه داده برای برنامه های کاربردی وب کوچک تاکنون به دلیل یک مانع کوچک به نام مجوزدهی محدود شده است.

برای پایگاه‌های داده SQL معمولی، مایکروسافت هزینه‌ای را برای هر نهاد مرتبط با پایگاه داده تعیین می‌کند. این مجوز دسترسی مشتری (CAL) نامیده می شد و می توانست مبتنی بر پردازنده، کاربر یا مبتنی بر دستگاه باشد. اساساً به این معنی است که اگر یک CAL مبتنی بر کاربر خریداری کرده اید، باید برای هر کاربری که به پایگاه داده دسترسی پیدا می کند هزینه ای بپردازید و برای CAL های مبتنی بر دستگاه، هزینه مجوز برای هر دستگاهی که به پایگاه داده دسترسی پیدا می کند صرف نظر از میزان دسترسی باید پرداخت شود. کاربر.

بخوانید
ایده های جدید در طراحی خانه مدرن

این در برنامه های Enterprise در یک شرکت معقول است، اما برای برنامه های کوچک وب یک قاتل است.

برنامه های کاربردی وب و مشکلات صدور مجوز پایگاه داده.

هنگامی که یک پایگاه داده توسط یک برنامه وب قابل دسترسی است، به طور کلی محدودیتی برای تعداد کاربرانی که می توانند به پایگاه داده دسترسی داشته باشند وجود ندارد. بنابراین، CAL مبتنی بر کاربر خارج از بحث است. همین امر در مورد CAL های مبتنی بر دستگاه نیز صدق می کند، زیرا نمی توانید برای هر رایانه موجود در اینترنت هزینه پرداخت کنید. بنابراین، ما را با CAL های مبتنی بر پردازنده که در آن شما برای هر پردازنده (فیزیکی یا مجازی) که سرور SQL مایکروسافت روی آن اجرا می شود، پرداخت می کنید.

بخوانید
استفاده از NodeJS و JSON در توسعه اپلیکیشن موبایل

با این حال، در مقاله ماژول مسیریابی درخواست برنامه مایکروسافت یاد گرفتیم که برنامه های وب باید مقیاس پذیر باشند. این بدان معناست که افزودن یا حذف منابع از یک سیستم مبتنی بر وب به دلخواه باید آسان و مقرون به صرفه باشد. و این شامل قدرت پردازنده می شود.

CAL مبتنی بر پردازنده در درازمدت گران است زیرا وب سایت شما بیشتر و بیشتر می شود و شما شروع به پرداخت برای هر CPU اضافی اضافه می کنید. یک CPU چهار هسته‌ای معمولی می‌تواند هزینه‌های زیادی را در هزینه‌های صدور مجوز برای شما به همراه داشته باشد.

Microsoft SQL Server 2008 Web Edition.

بخوانید
عواملی که باید در هنگام انتخاب طرح های خانه مسکونی در نظر گرفت

نسخه وب سرور جدید مایکروسافت SQL 2008 مخصوصاً برای مشاغل کوچکی که نیاز به صرفه جویی در هزینه دارند ساخته شده است. اساساً به شما امکان می دهد تا یک پایگاه داده سرور SQL را بر روی حداکثر 4 CPU با هزینه بسیار کم با اندازه و حافظه نامحدود پایگاه داده اجرا کنید.

این مجوز پایگاه داده فقط برای برنامه های کاربردی مبتنی بر وب قابل استفاده است و دارای ویژگی های تکنولوژیکی خاصی است که آن را برای این منظور بهینه می کند، مانند ابزارهای مدیریت و یکپارچگی دقیق با فناوری های دات نت.

از آنجایی که هیچ محدودیتی در رشد آن به غیر از 4 CPU وجود ندارد، طرح استاندارد CAL برای صدور مجوز برای نسخه وب سرور SQL اعمال نمی شود. از آنجایی که هزینه کلی پایین است، حتی استارت آپ های کوچک نیز می توانند از این پایگاه داده قدرتمند استفاده کنند.

بخوانید
اهمیت خدمات مشاوره میزبانی

در حال حاضر، آنچه معمولاً اتفاق می‌افتد این است که کسب‌وکارهایی با بودجه کم با یک RDBMS رایگان مانند MySQL به عنوان اثبات مفهوم شروع می‌کنند و بعداً زمانی که به پایگاه‌داده حرفه‌ای‌تری مانند MSSQL نیاز دارند، رنج می‌برند، زیرا مهاجرت آسان نیست (هرچقدر هم که انتزاعی باشد). پایگاه داده است).

با نسخه وب، آنها می توانند بلافاصله استفاده از MSSQL را شروع کنند و از مزایای سهولت استفاده و ادغام برنامه نویسی از همان روز اول بهره ببرند.Source by Dan Fuerst

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.