طراحان داخلی مشهور و سبک آنها در طراحی داخلی – قسمت 3

طراحان داخلی مدرن

ژان رویر ژان رویر اغلب به عنوان یکی از طراحان داخلی مشهور فرانسوی در تمام دوران شناخته می شود. حرفه او از سال 1931 تا 1970 طول کشید و در آن گالری‌هایی را در 3 قاره مختلف افتتاح کرد و تنها هدفش نمایش طرح‌هایش بود. فهرست مشتریان او شامل برخی از نخبگان و خانواده سلطنتی جهان بود که طراحی فضای داخلی کاخ ها و برخی از منحصر به فردترین خانه های جهان به او سپرده شد. او همچنین یک طراح مبلمان جهانی بود و آثارش در گالری ها و نمایشگاه های هنری مختلف به نمایش درآمد.

جد جانسون جد جانسون شرکت دکوراسیون و طراحی داخلی خود را در دهه 1960 از خانه اندی وارهول در منهتن راه اندازی کرد. او قرار بود پروژه هایی را برای مشتریان مشهور از جمله پیر برگه، میک جگر و جری هال، ریچارد گیر و باربارا استرایسند انجام دهد. در سال 1996 جایزه تالار مشاهیر طراحی داخلی را به عنوان قدردانی از سهم قابل توجه خود در این حرفه دریافت کرد.

بخوانید
وظایف میلگرد دیتیل و نقشه های قرار دادن جزئیات میلگرد

ورنر پنتون ورنر پنتون به طور کلی به عنوان با استعدادترین طراح داخلی و طراح مبلمان دانمارکی در قرن بیست و یکم در نظر گرفته می شود. نه تنها ویژگی او در دهه 1960، آنها به تعریف مبلمان و سبک های دکوراسیون داخلی توسعه یافته در آن دوران کمک کردند. کارهای او اغلب به عنوان تبلیغاتی مدرن و آینده نگر در نظر گرفته می شد که از رنگ های زنده و فناوری های روز استفاده می کرد. او اولین طراح بود که «صندلی قالب‌دار» را ساخت که در پلاستیک بدون استفاده از اتصالات ساخته شده بود. او به عنوان یکی از مهمترین مشارکت کنندگان در دکوراسیون داخلی و طراحی در قرن بیستم شناخته می شود.

بخوانید
دلایلی که چرا باید یک طراح داخلی استخدام کنید؟

ترنس کانران سهم ترنس کانران در معماری و طراحی داخلی او را قادر به برنده شدن جوایز زیادی کرده است. او بنیانگذار زنجیره مبلمان بسیار موفق «هابیتات» است که به 36 فروشگاه در بریتانیا فرانسه و بلژیک افزایش یافت. او همچنین گروه طراحی Conran را در سال 1956 تأسیس کرد و در ادامه مشاور طراحی داخلی اروپایی Conran Associates را تأسیس کرد. یکی از مهمترین پروژه های او بازسازی و مرمت یک منطقه تاریخی بزرگ در کنار رودخانه لندن بود. او همچنین کتاب های زیادی در موضوعات مختلف، هرچند بیشتر در زمینه طراحی داخلی، نوشته است.

کلی هاپن کلی هاپن، طراح داخلی برنده چندین جایزه، به عنوان یک طراح روند مدرن در دنیای طراحی داخلی شناخته می شود. سبک او به دلیل فردیت، سادگی و عالی بودنش مشهور است، زیرا او رنگ‌ها و سایه‌های الهام‌گرفته از طبیعت را به کار می‌گیرد تا فضایی لوکس و جاودانه و ساده ببخشد. او همچنین یک نویسنده محترم در این زمینه است و چندین کتاب پرفروش را با موفقیت منتشر کرده است. اگرچه طرح‌های او متنوع و پویا هستند، اما او شاید بیشتر به‌خاطر سبک امضای «East Meets West» شناخته شده است.

بخوانید
راهنمای طراحی ICF غنا قسمت 1

مائورو لیپارینی مائورو لیپارینی ایتالیایی یکی دیگر از طراحان برجسته داخلی است. او احتمالا بیشتر به خاطر سبک «مینیمالیسم طبیعی» خود شناخته شده است. سبک لیپارینی با لمس شگفت انگیز لذت و شادی مشخص می شود. استفاده او از رنگ های جسورانه و ایده های بصری نوآورانه چندین عنصر هنری را منتقل می کند. لیپارینی چندین سهم ستودنی در صنعت طراحی صنعتی داشته است، از جمله توسعه محصولات برای شرکت های ژاپنی و اروپایی با شهرت بالا. از افتخاراتی که او در طول حرفه خود کسب کرده است می توان به جایزه بین المللی دو پونت کلن و جوان و طراح میلانو اشاره کرد.

بخوانید
نقش معماران در برنامه ریزی خانه

رون آراد نام مشهور خاورمیانه که دنیای طراحی داخلی را زینت بخشیده و نیازهای افراد ثروتمند و مشهور را برآورده کرده است، ران آراد متولد اسرائیل است. رون آراد در دهه 1980 به دلیل اینکه خودآموخته سازنده و طراح مبلمان مجسمه سازی بود به محبوبیت دست یافت. او خالق استودیو رون آراد در کومو، ایتالیا است و آثارش در بسیاری از نشریات معماری و طراحی در سراسر جهان منتشر شده است. او همچنین در تعدادی از گالری ها و موزه ها به نمایش گذاشته است.

که در قسمت 4 در این مقاله – که از طریق لینک “منبع مقاله” زیر قابل دسترسی است – به حرفه طراحان داخلی مشهور از جمله نگاه می کنیم. راشل خاکسترخوب، لارنس لولین-بوون، لیندا بارکر، نینا کمپبل، تارا برنارد.

بخوانید
اهمیت خدمات مشاوره میزبانیSource by Innis Desborough

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.