نرم افزار محبوب وب سایت رایگان

تعدادی از نرم افزارهای محبوب و رایگان وب سایت برای دانلود در اینترنت موجود است. این گونه نرم افزارها به طور کلی تحت عنوان “نرم افزار منبع باز” طبقه بندی می شوند زیرا دانلود و استفاده از آنها رایگان است. استفاده از نرم افزار منبع باز چندین مزیت دارد، راهنماها و پشتیبانی جامعی وجود دارد که به صورت آنلاین در دسترس است و با عدم نیاز به خرید نرم افزار دارای مجوز در هزینه خود صرفه جویی می کنید. از نظر طراحی و توسعه، توسعه پذیر و انعطاف پذیر است.

کارآمدترین برنامه ها آنهایی هستند که سیستم های مدیریت محتوا یا CMS هستند. این نه تنها به شما کمک می کند تا وب سایت خود را توسعه دهید، بلکه به شما یک رابط برای نگهداری، ویرایش و به روز رسانی وب سایت و محتوای آن می دهد.

بخوانید
شیفتگی ساخت و ساز و ساختمان

در زیر برخی از محبوب ترین نرم افزارهای رایگان وب سایت آورده شده است:

دروپال – این یک CMS است که بر روی فناوری LAMP (لینوکس، آپاچی، MYSQL و PHP) اجرا می شود. این بسیار توسعه پذیر است زیرا چندین صد ماژول وجود دارد که از ویژگی های مختلف از گالری های ساده تصاویر و ویدئو تا ماشین های خرید و یکپارچه سازی درگاه پرداخت پشتیبانی می کند. سیستم دروپال همچنین با طراحی و پالت رنگ های مورد استفاده انعطاف پذیری را فراهم می کند.

وردپرس – این نیز به طور گسترده ای از نرم افزار وب سایت رایگان استفاده می شود که وب سایت ها را با استفاده از PHP و MYSQL توسعه می دهد. دانلود و نصب آن رایگان است، روی قابلیت استفاده و استانداردهای وب تمرکز دارد. در قالب‌ها یا طرح‌بندی‌های حرفه‌ای ساخته شده‌اند که پیاده‌سازی و سفارشی‌سازی آسان است. این نرم افزار همچنین اجازه می دهد تا ماژول های مختلف را برای عملکرد وب سایت اضافه کنید. به راحتی می توانید مطالب را در وب سایت ویرایش و منتشر کنید.

بخوانید
درک هنر

جوملا – جوملا یکی دیگر از نرم افزارهای رایگان وب سایت است که هم توسعه دهندگان حرفه ای و هم مبتدیان را پاسخ می دهد. ماژول‌های توسعه‌پذیری، قالب‌های طراحی و رابط کاربری آسان، این نرم‌افزار را در میان توسعه‌دهندگان وب‌سایت محبوب می‌کند.

نرم افزار رایگان وب سایت ذکر شده در بالا اساساً بر اساس معماری LAMP ساخته شده است، چندین ابزار رایگان دیگر در اینترنت موجود است که از فناوری های دیگری استفاده می کنند. بنابراین اگر نمی خواهید از PHP استفاده کنید، از آن پایه ها در PERL، Python یا JAVA استفاده کنید. همچنین برنامه هایی وجود دارند که فقط به شما اجازه می دهند صفحات وب را بسازید. اگر در حال ساخت یک وب سایت ثابت هستید که به هیچ عملکرد پیشرفته ای نیاز ندارد، این مفید است.

بخوانید
5 نقش ضروری معماران در طول ساخت و سازSource by Kathleen Jackley Sommersone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.