رشد برنامه های مدرک آنلاین در فیلیپین

برنامه های مدرک آنلاین برای اولین بار در اوایل دهه 90 در فیلیپین ارائه شد که طی آن رشد مداوم در تعداد موسسات دولتی و خصوصی در این کشور مشاهده شد. همچنین در این دوره زمانی بود که کمیسیون آموزش عالی (CHED)، یکی از سه سازمان دولتی که سیستم آموزشی در کشور را اداره می کند، بسیاری از مؤسسات آموزشی را تشویق به ارائه برنامه های آموزش از راه دور کرد. این حرکت با افزایش جمعیت و افزایش ثبت نام در دوره سوم در سال های گذشته آغاز شد.

دهه 1990 – ظهور دانشگاه های آزاد

یکی از مؤسسات آموزش عالی شناخته شده (HEI) که برنامه های مدرک آنلاین را در کشور ارائه می دهد، دانشگاه آزاد فیلیپین (UPOU) است که در سال 1995 تأسیس شد. OPOU پیشگام آموزش آزاد و آموزش از راه دور در فیلیپین است. . یکی دیگر از دانشگاه های آزاد برجسته در این کشور، دانشگاه پلی تکنیک دانشگاه آزاد فیلیپین (PUPOU) است. PUPOU ارائه دوره های مدرک آنلاین را در سال 1990 آغاز کرد. موسسه آسیایی آموزش از راه دور (AIDE) یکی از تنها چهار ارائه دهنده آموزش از راه دور به رسمیت شناخته شده توسط دولت در کشور است که مدارک تحصیلی کامل را ارائه می دهد. دیگر پیشگامان برنامه های مدرک آنلاین دانشگاه سانتو توماس (UST)، دانشگاه آتنئو د مانیل (ADMU) از طریق برنامه دسترسی آموزش الکترونیکی و دانشگاه دلا سال (DLSU) هستند. برنامه های آنلاین ارائه شده توسط این دانشگاه های آنلاین شامل برنامه های کارشناسی، برنامه های مدرک تحصیلات تکمیلی، برنامه های کارشناسی ارشد، برنامه های کارشناسی ارشد و برنامه های دکترا است.

بخوانید
خانه من، پناهگاه التقاطی

دهه 2000 – پیشرفت های فناوری در HEI

بازار آموزش الکترونیکی در اوایل دهه 2000 در فیلیپین شروع به ظهور کرد. با این حال، دوره های آنلاین ارائه شده در آن زمان فقط به گواهینامه و آموزش حرفه ای محدود می شود. سازمان دولتی که به تسهیل این برنامه‌های آنلاین کمک می‌کند، سازمان آموزش فنی و توسعه مهارت‌ها (TESDA) است. امروزه TESDA دوره های آنلاین مختلفی را در زمینه های IT، گردشگری، الکترونیک، خودرو، HVAC و کشاورزی تحت عنوان آموزش و آموزش فنی حرفه ای (TVET) ارائه می دهد. اگرچه این برنامه ها فقط دوره های دیپلم و گواهی را ارائه می دهند، TESDA دارای برنامه های نردبانی از این دوره ها تا دوره های مدرک است.

بخوانید
مقایسه نرم افزار ضبط اسناد

در آغاز هزاره، فناوری اینترنت در سیستم آموزشی فیلیپین شروع به شتاب گرفتن می کند. این نقطه عطف فناوری جای خود را به ظهور HEIهای دولتی و خصوصی بیشتری می دهد که دوره های آنلاین ارائه می دهند. بر اساس یک مطالعه، تعداد کاربران اینترنت در بازه زمانی 2000-2006 حدود 291 درصد افزایش یافته است که معادل 7.82 میلیون نفر است. بر اساس پورتال آمار ICT فیلیپین، اشتراک تلفن همراه از سال 2006 تا 2011 بیش از دو برابر شد و اشتراک پهنای باند ثابت در همان بازه زمانی بیش از چهار برابر شد. به گزارش StateUniversity.com، وب سایت های مختلف دولتی و خصوصی نیز برای ارائه برنامه ها و خدمات آنلاین به دانشجویان در آموزش عالی ظاهر شده اند. از جمله این مؤسسات می توان به مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته، Kodiko Online، 2StudyIt.com، Education for Life Foundation، Estudyante.com، FAPENET، Gurong Pahinugod و Iskolar.com اشاره کرد.

بخوانید
یک مسجد 400 ساله - در فراموشی

2010 – رشد اقتصادی بالا بر برنامه های آموزش عالی تأثیر می گذارد

به گزارش دنیای تجارت آنلاین، نزدیک به 2300 HEI در فیلیپین وجود دارد و 1259 مورد از آنها در سال 2012 مدرک بازرگانی ارائه می کردند. طبق CHED، ثبت نام در دوره سوم در همان سال به 3.3 میلیون رسید. بر اساس Courses.com.ph، دوره های تحصیلات تکمیلی زیادی در فیلیپین وجود دارد که امروزه می توان آنها را به صورت آنلاین از دانشگاه های مختلف دولتی و خصوصی دریافت کرد. این دوره های آنلاین در آموزش، مدیریت و مدیریت دولتی، کشاورزی، رسانه و ارتباطات، بهداشت و علوم وابسته، مطالعات کامپیوتر، تجارت، و معماری و مهندسی هستند.

بخوانید
بررسی اره رومیزی Proxxon 37070 FET

برنامه هم ارزی و اعتباربخشی آموزش عالی (ETEEAP) را می توان به عنوان یکی از پیشرفت های مهم در بهبود ارائه برنامه های مدرک آنلاین در فیلیپین در نظر گرفت. تحت این برنامه، دانشجویانی که قصد دارند مدرک کارشناسی را دریافت کنند، می توانند تحصیلات خود را در حدود یک سال یا بیشتر تکمیل کنند و همچنین می توانند برنامه را به صورت آنلاین از کالج ها و دانشگاه های آنلاین معتبر دریافت کنند.

با تقویت اقتصاد رو به رشد، HEIهای بیشتر و بیشتری دوره های تحصیلی آنلاین را به دانشجویان فیلیپینی و بین المللی در سراسر کشور ارائه می دهند. و با برنامه های آموزشی ارائه شده توسط TESDA و CHED، انتظار می رود که برنامه های مدرک آنلاین در کشور همچنان رشد بیشتری را در سال های آینده تجربه کنند.

بخوانید
گنجینه های داخلی در هتل های کوباSource by Paul B Hata

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.