نرم افزار مدیریت پروژه – انتخاب بهترین نرم افزار

استفاده از نرم افزارهای مدیریت پروژه امروزه به یک ضرورت برای هر کسب و کاری تبدیل شده است. مدیریت پروژه توصیف می کند که برنامه چیست و تامین افراد و منابع مناسب برای برنامه ریزی، اجرا و تحویل پروژه در زمان و بودجه است. این نرم افزار به طور گسترده ای برای انجام پروژه ها به طور کارآمد و موثر در هر نوع صنعتی مانند فناوری اطلاعات، ساخت و ساز، معماری، فروش و بازاریابی، نقشه برداری و غیره استفاده می شود.

افرادی که در فرآیند مدیریت مشارکت دارند، تیم پروژه نامیده می شوند که شامل مدیر پروژه و اعضای تیم می شود. آنها از برنامه ها و ابزارها برای تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، برنامه ریزی، پیگیری و مدیریت پروژه ها برای بهبود بهره وری و انجام کل فرآیند مدیریت استفاده می کنند. این نرم افزار به شرکت شما اجازه می دهد تا پروژه ها را به روز کند، به روز بماند و داده ها را سازماندهی کند. فقط به یاد داشته باشید که نرم افزار فقط به تیم پروژه در موفقیت پروژه کمک می کند، همه باید روی هر کار و هر کاری که باید انجام شود کار کنند. اگر کسی با برنامه های اشتباه کار می کند، نمی توان یک پروژه را به درستی اجرا کرد.

بخوانید
طراحی خانه رویایی یک زوج با استفاده از نرم افزار رندر سه بعدی

اهمیت مدیریت پروژه در زندگی تجاری امروزی چشمگیرتر شده است. بهترین نرم افزار مدیریت پروژه در واقع نرم افزاری است که الزامات تکمیل پروژه را برآورده یا مطابقت دارد. نکات اصلی انتخاب نرم افزار باید این وظایف مهم را انجام دهد:

  • اولویت های مدیریت پروژه – هنگام ارزیابی یک نرم افزار تجاری، بهتر است هر از چند گاهی درک بهتری از فعالیت های مدیریت پروژه داشته باشید. این به تعیین اینکه آیا نرم افزار قادر به حل مشکلاتی است که کسب و کار شما با آن مواجه می شود یا خیر کمک می کند. اعمال شیوه های مدیریت فعلی در نرم افزار مدیریت پروژه به شناسایی چگونگی حل مشکل با استفاده از نرم افزار کمک می کند. تفکیک نیازهای یک پروژه همچنین می تواند نشان دهد که هر دو پروژه و نرم افزار چگونه با یکدیگر تناسب دارند.

  • ارزیابی نیازهای مدیریت پروژه آینده – اگرچه پیش بینی چگونگی تنظیم یک نرم افزار در طول زمان بسیار دشوار است، اما می توان انعطاف پذیری نرم افزار را درک کرد. یک نرم افزار انعطاف پذیر به یک شرکت اجازه رشد می دهد. نرم افزارهایی که استفاده از آنها ساده است ممکن است توانایی مطابقت با نیازهای یک شرکت را داشته باشد یا نداشته باشد. هرچه نرم افزار انعطاف پذیرتر باشد، یک شرکت گزینه های بیشتری برای تطبیق با موقعیت ها خواهد داشت. یک راه حل موثر مدیریت پروژه، تغییرات را در بر می گیرد و نیازهای در حال تغییر کسب و کارها را بدون تخریب پروژه های موجود برآورده می کند.

  • یکپارچه سازی نرم افزار حسابداری – توانایی یک نرم‌افزار برای همگام‌سازی داده‌های تجاری با نرم‌افزار دیگر، یک جزء ضروری برای یک نرم‌افزار مدیریت پروژه است. نرم افزاری که بتواند سیستم های نرم افزاری دیگر را برای کار با یکدیگر ادغام کند، بسیار بهتر است زیرا ممکن است شرکت از یک برنامه کاربردی موجود استفاده کند و بخواهد با نرم افزار انتخابی آنها همگام شود. در واقع، انتخاب نرم افزاری که بتواند برنامه های کاربردی دیگر را یکپارچه کند، می تواند هزینه ها را به دلیل کاهش تنظیم داده ها کاهش دهد.

  • ارتباط فروشنده نرم افزار/مشتری – فروشنده نرم افزار و مشتری باید یک رابطه حمایتی متقابل برقرار کنند. هنگام انتخاب یک نرم‌افزار مدیریت پروژه، باید میزان پاسخگویی و شایستگی فروشنده نرم‌افزار و پشتیبانی آن از قصد خدمت را در نظر گرفت. شرکت یا کسب‌وکار همچنین باید توجه داشته باشد که در صورت وجود سؤالات و زمانی که مشکلاتی پیش می‌آید، چقدر مایل به کمک به فروشنده و پشتیبانی است و چقدر سریع آن‌ها را پیگیری می‌کنند. فروشنده باید مشارکت فعالی در حمایت از مشتریان خود داشته باشد.
بخوانید
رایانش ابری و دستور تهیه کلان داده راز موفقیت شماست

به عنوان مثال، اگر شرکت در حال حاضر از یک نرم افزار استفاده می کند و می خواهد به یک نرم افزار جدید مهاجرت کند، باید مشخص کند که چنین تغییری به یک سیستم چگونه انجام می شود و آیا چنین اقداماتی انجام می شود یا خیر. هنگامی که یک شرکت بخواهد داده ها را از نرم افزار فعلی به نرم افزار انتخاب شده منتقل کند، سوئیچ می تواند گران باشد. بنابراین بهتر است چنین شرکتی تحلیل کند که چقدر تلاش برای تغییر به یک نرم افزار جدید لازم است.Source by Justin Purser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.