هنگام خرید کاندو قبل از ساخت چه نکاتی را باید در نظر داشت

خرید یک واحد کاندو در مرحله پیش ساخت ممکن است پیشنهادی ساده به نظر برسد. واحد آینده از نقشه های معماری در سایت فروش توسعه دهنده خریداری می شود. با این حال، در زندگی واقعی، خرید یک واحد قبل از ساخته شدن ممکن است کار ساده‌ای باشد.

توسعه‌دهندگان اغلب طرح‌بندی واحدها را در نتیجه تغییراتی که در طول ساخت و ساز لازم است، دوباره طراحی می‌کنند. علاوه بر این، آنها قراردادهای خرید را به نفع خود پیش نویس می کنند. به عنوان مثال، اگر در تکمیل مجتمع تاخیر داشته باشند، خریدار مجبور می شود با تاخیر موافقت کند یا در حالی که مجتمع در انتظار مجوزهای اشغال واحدهایی است که ممکن است هنوز در حال ساخت هستند، واحد را اشغال کند.

بخوانید
در معماری: درس هایی از لوس

خریداران بی احتیاط همچنین می توانند قربانی توسعه دهندگانی شوند که در مراحل اولیه واحدهایی را به آنها می فروشند، جایی که هنوز بیش از 51 درصد از پروژه کاندو را در اختیار دارند. با گذشت زمان، توسعه دهندگان ممکن است قادر به فروش بقیه واحدها نباشند.

یک کاندومینیوم که قادر به جذب خریداران جدید نیست، ممکن است کاهش سریع در ارزش واحدهای خود را تجربه کند. توسعه دهندگان با درک اینکه دیگر تقاضایی برای واحدهایشان وجود ندارد، ممکن است به اجاره واحدهای فروخته نشده متوسل شوند و ارزش کلی واحد را پایین بیاورند.

به خریداران توصیه می شود که با یک وکیل آگاه مشورت کنند و شرایط خود را در قراردادهای خرید درج کنند. با تعیین تاریخ ثابت تکمیل، خریداران می توانند در صورت اشتباه محاسبه زمان تکمیل، خود را برای بازپس گیری سپرده های خود قرار دهند. زمان تکمیل باید توسط خریدار تعیین شود. من اکیداً پیشنهاد می‌کنم که یک مورد احتمالی دیگر که در آن عواید حاصل از فروش واحد، همراه با سند آن، توسط وکیل توسعه‌دهنده نگهداری شود، تا زمانی که توسعه‌دهنده حداقل 51 درصد از واحدها را به خریداران واحد بفروشد.

بخوانید
شیفتگی ساخت و ساز و ساختمان

تا آن زمان، خریدار واحد باید هزینه های اشغال را به توسعه دهندگان پرداخت کند، معادل هزینه های نگهداری ماهانه به اضافه پیش بینی پرداخت ماهانه وام مسکن. چنین ترتیبی پیش‌بینی می‌کند که پس از انقضای زمان مشخص، در مواردی که مجتمع‌ها به‌موقع به پایان نرسیده‌اند، یا احتراماً، در مواردی که 51 درصد مجتمع نیست، خریداران حق بازپرداخت سپرده‌ها و/یا درآمدهای فروش خود را دارند. به سایر دارندگان واحد فروخته می شود. چنین ترتیبی به محافظت از ارزش واحدهای فروخته شده از قبل کمک می کند. از هرگونه خریدی که در آن توسعه‌دهنده مایل به پذیرش شرایط شما نیست خودداری کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است خود را تحت الحمایه توسعه‌دهنده قرار دهید.

بخوانید
ساخت یک خانه بازی - چگونه یک خانه بازی برای کودکان خود طراحی کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید هزینه های نگهداری کاندومینیوم است. آنها فقط برای اولین سال بهره برداری از زمانی که صاحبان واحد کنترل مجتمع را در دست می گیرند تضمین می شوند. توسعه دهندگان اغلب بودجه اولیه خود را در پایین ترین سطح محاسبه می کنند تا واحدهای کاندو را برای خریداران جذاب تر کنند.

تقریباً به عنوان یک قاعده، در سال‌های دوم و سوم پس از اینکه اکثر مالکان واحدها کنترل مجتمع را از توسعه‌دهنده می‌گیرند، مالکان واحدها با هزینه‌های نگهداری ماهانه بسیار بالاتری برای پوشش هزینه‌های مازاد بر توسعه‌دهنده مواجه می‌شوند. خریداران باید تصور کنند و انتظار داشته باشند که پس از تکمیل یک آپارتمان جدید، هزینه های تعمیر و نگهداری از سال اول به بعد افزایش می یابد.

  • مراقب قراردادهایی باشید که شما را مجبور به خرید واحد کاندو می کند حتی اگر تکمیل کل ساخت مجتمع به تاخیر بیفتد.

  • هنگام خرید در حین پیش‌ساخت، روی هزینه‌های تعمیر و نگهداری بالاتری نسبت به محاسبه اولیه توسعه‌دهنده حساب کنید.

  • قبل از خرید، شهرت و سابقه توسعه دهنده و سازنده را بررسی کنید.Source by Dan S Barnabic

بخوانید
سبک معماری احیای اسپانیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.