آموزش طراحی مکانیک، CAE، CAD

تکنیک های طراحی مکانیکی

انواع و تکنیک های زیادی در مهندسی طراحی مکانیک وجود دارد که در صنعت موجود است. نرم افزارهایی مانند طراحی به کمک رایانه (CAD)، ساخت به کمک رایانه (CAM) و مهندسی به کمک رایانه (CAE) طراحی مکانیکی را خودکار، آسان و ساده می کند. دوره های طراحی مکانیک زیادی برای یادگیری و تسلط بر آخرین روندهای مکانیکی وجود دارد. در زیر برخی از تکنیک های طراحی مورد استفاده در صنایع امروزی آورده شده است

• اتوکد

این یک نرم افزار تجاری طراحی و طراحی به کمک کامپیوتر است که توسط Autodesk ایجاد شده است. اتوکد توسط بسیاری از معماران، مهندسان، طراحان مد و طراحان گرافیک در سراسر جهان استفاده می شود.

در ابتدا، برای استفاده به عنوان برنامه های دسکتاپ در نظر گرفته شده بود، اما در برنامه های تلفن همراه و مبتنی بر وب استفاده می شود. فایل های اتوکد به راحتی ذخیره و ذخیره می شوند. سرعت، دقت بالایی دارد و کیفیت طراحی را بهبود بخشیده است. با اتوکد امکان ایجاد مستندات طراحی وجود دارد

• CATIA

این مخفف برنامه تعاملی سه بعدی به کمک رایانه است. در ابتدا توسط Dassault Systemes توسعه داده شد و هنوز هم نرم افزار را حفظ و توسعه می دهند. آنها تاکنون شش نسخه از CATIA را معرفی کرده اند.

این چیزی نیست جز یک نرم افزار چند پلتفرمی که CAE، CAM، PLM و 3D را در بر می گیرد.

• آثار جامد

این چیزی نیست جز طراحی به کمک کامپیوتر مدلسازی جامد و برنامه کامپیوتری مهندسی به کمک کامپیوتر که برای اجرا در ویندوز مایکروسافت طراحی شده است. داسو سیستمز SolidWorks را منتشر کرد، از آن در ابعاد بزرگ استفاده می شود

بخوانید
کالج برتر طراحی مد در بمبئی، بهترین کالج های طراحی مد

• HyperMesh

HyperMesh برای تولید و مدیریت بزرگترین و پیچیده ترین مدل ها استفاده می شود. از طیف گسترده ای از رابط های CAD و حل کننده پشتیبانی می کند و آن را به یک راه حل عالی برای اکثر عمودی ها و دامنه ها تبدیل می کند. شایستگی اصلی HyperMesh توانایی تولید سریع مش با کیفیت بالا است.

• ANSYS

این نرم افزار برای توسعه و بازاریابی نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی استفاده می شود. طراحی محصولات و نیمه هادی ها و همچنین ایجاد شبیه سازی هایی که دوام، توزیع دما، حرکات سیال و خواص الکترومغناطیسی محصول را آزمایش می کند به دلیل نرم افزار ANSYS آسان تر شده است.

کاربرد زبان آلمانی در صنعت مکانیک

از آنجایی که بهترین ماشین آلات ساخت آلمان هستند، راهنمای کاربر و دستورالعمل های مربوط به آن ماشین ها به زبان آلمانی ثبت شده است. به همین دلیل آلمانی به عنوان زبان ماشین ها شناخته می شود. از این پس دانش زبان آلمانی برای متخصصان طراحی مکانیک تبدیل به گیلاس روی کیک می شود. ExlTech یک موسسه اصلی برای طراحی مکانیک است و آنها آموزش زبان آلمانی را به عنوان بخشی از آموزش طراحی مکانیکی (CAE) گنجانده اند.

حوزه مهندسی طراحی مکانیک (CAE)

CAE دامنه گسترده ای در سراسر جهان دارد. نیاز شدیدی به طراحان ماهر در صنعت مکانیک وجود دارد. طبق تحقیقات بازار چندین پورتال شغلی و شرکت‌های کاریابی، مجموعه‌های مهارت طراحی قوی مهندسی در ابتدا تا 3 لاک در سال درآمد کسب می‌کنند.

طرح های ساخته شده با کامپیوتر در مقایسه با طراحی دستی دقیق تر و دقیق تر هستند. این دارای طیف وسیعی از فرصت ها و رشد در CAE و CAD است.

بخوانید
سرمایه داری کارآفرین - کسب مهارت، توانمندسازی جامعه و تامین مالی خردSource by Savi Bangar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.