۴ اشتباه رایج فیلتر هوا که باید از آنها اجتناب کنید

حتی اگر بهترین فیلترهای هوا را داشته باشید، اگر دقت کافی نداشته باشید، ممکن است نتوانید بیشترین بهره را از آنها ببرید. در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از اشتباهات رایجی که ممکن است در مورد فیلتر هوای خود مرتکب شوید صحبت کنیم. این نکات برای جلوگیری از این اشتباهات ضروری است تا سیستم تهویه مطبوع شما به عملکرد مطلوب خود ادامه دهد. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

۱. تعویض نکردن فیلترها

عملکرد فیلتر هوا فیلتر کردن هوایی است که از سیستم HVAC شما عبور می کند. مسئله این است که وقتی فیلترهای هوا مسدود یا کثیف می شوند، جریان هوا محدود می شود. در نتیجه، دستگاه برای حفظ گرما یا سرمایش باید سخت‌تر کار کند.

بخوانید
گام های تعیین کننده برای بهبود بهره وری انرژی سیستم های گرمایشی

اگر جریان هوا محدود باشد، ممکن است نتوانید از خود در برابر باکتری ها و آلرژن ها محافظت کنید. لازم به ذکر است که بیماری های تنفسی در لیست قاتل های رایج در جهان هستند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت فیلترهای کثیف را تعویض کنید.

۲. نصب واحد به روش اشتباه

مطمئن شوید که فیلتر هوا به درستی نصب شده است. نباید به عقب نصب شود. اگر ایده ای برای نصب آن ندارید، پیشنهاد می کنیم از خدمات یک متخصص استفاده کنید. اگر به روشی نادرست رفع شوند، به درستی کار نخواهند کرد، که کل هدف را شکست خواهد داد.

بخوانید
چگونه یک واحد تهویه مطبوع سیستم اسپلیت کار می کند – اصول

ممکن است بخواهید برای یافتن فلش، فیلتر هوا را از نزدیک نگاه کنید. مطمئن شوید که فلش رو به کوره باشد. می‌خواهید دستگاه را مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تعمیر شده است. ایده این است که از نصب مناسب برای عملکرد مناسب سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

۳. انتخاب اندازه اشتباه

بسیاری از کاربران این اشتباه را مرتکب می شوند، به خصوص آنهایی که تازه وارد این بخش شده اند. اطمینان حاصل کنید که اندازه دقیق را برای نصب و عملکرد مناسب سیستم گرمایش و سرمایش خود دریافت کرده اید.

از این گذشته، شما می خواهید که تمام هوا از فیلتر عبور کند و نه از اطراف آن. اگر فیلتر خیلی کوچک باشد، تمام هوا را تمیز نمی کند، زیرا بیشتر هوا از فیلتر عبور می کند.

بخوانید
تفاوت بین مدل‌های MEP مشاور و مدل‌های MEP پیمانکار

اگر فردی فنی نیستید، پیشنهاد می کنیم از فردی که در مورد این سیستم ها اطلاع دارد کمک بگیرید. اگر می خواهید سیستم گرمایشی و سرمایشی شما به خوبی کار کند، نمی توانید این اشتباه را مرتکب شوید.

۴. عدم توجه به رتبه بندی MERV

اگر با این اصطلاح آشنا نیستید، بدانید که MERV به حداقل ارزش گزارش کارایی اشاره دارد. این مقدار بین ۱ تا ۲۰ است. به عبارت دیگر، این امتیاز معیاری برای سنجش قدرت فیلتر در به دام انداختن ذرات خارجی از هوا است.

به عنوان مثال، بسیاری از بیمارستان ها از فیلترهایی با درجه بالاتر برای اطمینان از فیلتراسیون مناسب هوا استفاده می کنند. بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ فیلترهای HEPA بروید زیرا آنها بهترین عملکرد را در تقریباً هر دستگاهی ارائه می دهند. آنها می توانند گرد و غبار، هاگ های کپک، گرده و شوره را فیلتر کنند.

بخوانید
جزئیات درباره سیستم های تهویه مطبوع و تهویه مطبوع

اگر به دلیل آلرژی از آسم رنج می بردید، پیشنهاد می کنیم این رتبه بندی را در نظر بگیرید و به سراغ بهترین فیلتری بروید که نیازهای خود را پوشش می دهد.

بنابراین، اگر نمی‌خواهید به سیستم گرمایشی و سرمایشی خود آسیب وارد کنید، پیشنهاد می‌کنیم از این چهار اشتباه رایج فیلتر هوا اجتناب کنید.

Source by James Yuan

The post ۴ اشتباه رایج فیلتر هوا که باید از آنها اجتناب کنید appeared first on آرین پادرا صنعت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.