پروژه MEP چگونه توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات اجرا می شود؟

درک این واقعیت که اجرای پروژه های MEP آسان نیست، وضعیت را برای پیمانکاران پیچیده تر می کند. برای یک فرد عادی، پیچیدگی های یک پروژه MEP حتی فراتر از تصور است. در یک پروژه مکانیک، برق و لوله کشی طیف گسترده ای از مهندسان در تکمیل آن مشارکت دارند.

شرکتی که قرارداد پروژه MEP را می بندد همیشه با مهندسین مکانیک، برق و لوله کشی همراه با تکنسین ها و مدل سازان با استعداد CAD مجهز است. دانش همه این کارشناسان در هنگام اجرای پروژه MEP گنجانده شده است.

روند اجرای پروژه MEP: مراحل و مراحل بسیاری در تکمیل پروژه MEP درگیر است. در زیر برخی از مراحل زمانی موجود در این فرآیند آورده شده است.

بخوانید
جداول پیش نویس: اهمیت آنها در دنیای مدرن

استعلام از طرف پیمانکار انجام می شود: در مرحله اول پیمانکار با شرکت ارائه دهنده خدمات تماس گرفته و به طور خلاصه در مورد پروژه توضیح می دهد. شرکت ارائه دهنده راه حل ها یا خدمات پروژه را بررسی می کند و به مشتری برمی گردد.

ورودی های اولیه توسط کارفرما یا پیمانکار ارسال می شود: در مرحله دوم، کارفرما که معمولاً پیمانکار است، ورودی‌های اولیه را در قالب طرح‌ها و مشخصات اولیه برای شرکت ارائه‌دهنده خدمات مهندسی ارسال می‌کند. سپس این مشخصات توسط مهندسان و تکنسین های شرکت بررسی و بررسی می شود و سپس محدوده پروژه با کارفرما مطرح می شود.

بخوانید
مدیریت انبار مبتنی بر ابر - آیا برای شما مناسب است؟

این شرکت در نهایت موافقت خود را برای پروژه می دهد: پس از مطالعه مشخصات توسط مهندسان MEP و درک کامل پروژه توسط آنها، در نهایت تایید می شود. سپس اطلاعات مربوط به تایید به شرکت مشتری بازگردانده می شود.

اجرای پروژه انجام می شود: سپس کار بین کارشناسان شرکت مهندسی توزیع می شود. به عنوان مثال، اگر کار مربوط به طراحی و نقشه تهویه مطبوع باشد، به مهندسان مکانیک و کارهای مربوط به برق و لوله کشی به مهندسان یا کارشناسان مربوطه داده می شود.

مهندسان معمولاً مسئول طراحی هستند، در حالی که تکنسین های CAD روی مرحله پیش نویسی کار می کنند که طرح آماده است. مدل سازان پس از در دسترس قرار گرفتن اسناد پیش نویس کار خود را آغاز می کنند.

بخوانید
برش لیزر چیست و چه چیزی را می توان با استفاده از برش لیزری برش داد

پس از آماده شدن مدل های سیستم های مختلف MEP، فرآیند هماهنگی برای آنها توسط شرکت انجام می شود. مسائل مربوط به مغایرت ها رسیدگی و راه حلی برای آنها پیدا می شود.

سپس پروژه در قالب مدل های سه بعدی و پیش نویس اسناد مطابق با نیاز مشتری به مشتریان تحویل داده می شود.Source by Kimberly V Smith

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.