نکات تمیز کردن پس از ساخت و ساز داخلی

هیچ چیز بدتر از این نیست که پیمانکاران را برای انجام یک پروژه ساختمانی وارد کنید تا متوجه شوید که پس از اتمام کار، آشفتگی خود را پشت سر گذاشته اند. پاکسازی محل ساخت و ساز بخشی از صنعت ساخت و ساز است و می تواند یک کار نامرتب باشد، اما کسی باید آن را انجام دهد. شما می توانید با تمیز کردن زندگی خود را آسان تر کنید، و این باید به کاهش بار پاکسازی نهایی تا حدی کمک کند. در حالی که پوشش دادن همه جنبه های یک پروژه تمیز کردن ساختمانی مناسب غیرممکن است، یک مکان خوب برای شروع، حذف زباله ها و زباله ها به طور روزانه است، به ویژه ذرات چوب و رنگ که می توانند خطرات آتش سوزی خطرناکی داشته باشند.

بخوانید
معماران در کوچین

شرکت‌های ساختمانی زیادی وجود دارند که ممکن است از یک پیمانکار جداگانه برای پاکسازی استفاده کنند، زیرا می‌تواند با آوردن متخصصان (بسته به اندازه کار) در زمان و هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی کند. همیشه عاقلانه است که قبل از شروع پاکسازی، ناظر را به طور کامل بررسی کنید تا متوجه شود دقیقاً انتظارات مدیر ساخت و ساز در رابطه با پاکسازی چیست. این همچنین به جلوگیری از محصول نهایی ضعیف (زمانی که پروژه تکمیل می شود) کمک می کند.

بنابراین، چه می کند پاکسازی محل ساخت و ساز واقعا مستلزم؟ به طور کلی، هرگونه خراش، لکه دست و انگشت، گرد و غبار و کثیفی باید از روی دیوارها پاک شود و همین امر در مورد تزئینات، قرنیزها، پنجره ها، چارچوب درها و نرده ها نیز صدق می کند. سقف ها همچنین به گرد و غبار خوب و حذف تارهای عنکبوت بیرون آمده نیاز دارند. درها باید تمیز شوند – که ممکن است شامل جلو، پشت، پهلوها و بالا باشد، و لولاها را فراموش نکنید. هر بنایی باید طبق دستورالعمل جاروبرقی و تمیز شود. تمام موکت ها در طول پروژه نیز باید جاروبرقی شوند. چوب، کاشی یا سنگ مرمر باید صاف، واکس زده و مهر و موم شود. شما باید مسیرها، قاب ها و شیشه های روی پنجره ها را تمیز کنید. مطمئن شوید که هر یک از وسایل روشنایی را تمیز کنید و گرد و غبار پنکه های سقفی تمایل به جمع شدن دارد. دریچه‌های دیواری و سقفی و دریچه‌های کف نیز باید جاروبرقی شوند و در مورد دریچه‌های کف باید آن‌ها را جدا کنید تا بتوانید تا جایی که اتصالات اجازه می‌دهند جارو برقی بکشید. پریزهای برق و کلیدها باید تمیز شوند زیرا ممکن است گرد و غبار و لکه دست را جمع کنند. این فقط تمیز کردن اساسی داخل است، تمیز کردن خاص مورد نیاز در حمام، آشپزخانه یا راه ورودی را شامل نمی شود. ناگفته نماند آینه و کابینت در سرتاسر خانه و همچنین حذف هر گونه برچسب سازنده که مورد نیاز نیست.

بخوانید
چشم انداز شغلی جالب برای تمرین کنندگان Revit

در مورد تولید کنندگان، نباید اهمیت این که چه مواد شیمیایی پاک کننده ای باید استفاده شود و چه نباید مورد استفاده قرار گیرد را فراموش نکنید. فقط باید از محصولات تمیزکننده توصیه شده توسط سازنده استفاده شود، زیرا مواد شیمیایی نامناسب می تواند آسیب جبران ناپذیری به بار آورد و پروژه شما را به عقب برگرداند زیرا مجبور هستید موارد آسیب دیده را جایگزین کنید، به خصوص چیزهای سنگ کاری ظریف مانند سنگ مرمر، گرانیت و کوارتز. بسیار محتمل است که نتوانید تمام پاکسازی ها را خودتان انجام دهید، بسته به نوع پروژه، احتمالاً باید با متخصصین تماس بگیرید تا کفپوش خود را تکمیل کنند، زیرا به آب بندی و واکس زدن نیاز دارد. اکنون که از داخل مراقبت شده است، می توانید تمرکز خود را روی تمیز کردن بیرون شروع کنید.

بخوانید
یک مسجد 400 ساله - در فراموشیSource by Rich Ahlgren

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.