ساختمان سبز – مصالح پایدار برای ساخت خانه

مسائل برجسته ای در جامعه معاصر وجود دارد، به ویژه مواردی که به تأثیر گسترده چیزها در محیط می پردازند. در صنعت املاک، ترجیح دادن فناوری‌ها و سیستم‌هایی که به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند، در حال تبدیل شدن به یک روند است. یکی از نگرانی‌های رایج امروزه استفاده از مصالح پایدار برای ساخت خانه است.

معیارهای بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید هنگام صحبت در مورد مواد پایدار و اینکه چگونه چنین اقلامی تحت این دسته واجد شرایط هستند، در نظر بگیرید.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که ساختمان‌های پایدار و سبز باید واجد شرایط آن باشند، تأثیر کمتر آن بر محیط‌زیست است. از آنجایی که این گونه املاک و مستغلات اثرات زیادی بر استفاده از زمین، آب و مصرف انرژی و همچنین تغییر در هوا و جو دارند، ساختمان ها باید در درجه اول مصرف خود را از منابع طبیعی کاهش دهند که به آرامی در حال تخلیه و حذف بدون شانس تجدید هستند. .

بخوانید
تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

مواد پایدار موادی هستند که بازیافت و مجدداً برای ساختن یا بازسازی خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. به این ترتیب شما در فرسودگی منابع طبیعی برای پاسخگویی به تقاضای مصالح و اقلام جدید برای استفاده در ساخت و ساز و نوسازی ملک خود کمکی نمی کنید. صنایع متعددی در دنیای املاک و مستغلات وجود دارد که به جای تولید مواد جدید برای ساختن املاک جدید یا بهبود موارد قدیمی، به فکر بازیافت و نوسازی مواد هستند.

به طور کلی، در نظر داشته باشید که روند ساخت و ساز ساختمان قطعاً ضایعات زیادی تولید می کند. از این رو، موادی که بازیافت و مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند باید این قابلیت را داشته باشند که هر گونه ضایعات یا ضایعاتی را که ساخته می‌شوند، مجدداً ترکیب کرده و مجدداً مخلوط کرده یا برای سایر اهداف ساخت‌وساز ساختمان مورد استفاده مجدد قرار دهند.

بخوانید
نمادهای ماسونی - گاول، عصا، کابالا و استاد لژ فراماسون ها

معیار مهم دیگری که باید در نظر گرفت، بررسی ویژگی های پایداری مواد و دانستن اینکه آیا واقعاً از لحظه برداشت یا به دست آوردن مواد اولیه تا زمان دفع نهایی آن پایدار است یا خیر.

این ماده باید تأثیر بسیار کمی بر محیط زیست داشته باشد، به ویژه از نظر ضایعات، انتشار، مصرف انرژی و ظرفیت آن برای دوباره پر کردن خود به منظور تخلیه نشدن منابع گرفته شده از طبیعت به دلیل تولید آن. مصرف انرژی به ویژه از نظر فرآیند برداشت مواد، پردازش واقعی آن و حمل و نقل مورد نیاز، همگی کیفیت قابل توجهی برای برچسب گذاری موادی هستند که واقعاً برای طبیعت خطرناک نیستند.

بخوانید
6 نکته مهم برای طراحی داخلی از یک شرکت معماری پیشرو

انواع مختلفی از منابع وجود دارد که قابل بازیافت نیستند، اما همچنان پایدار در نظر گرفته می شوند، زیرا این منابع در درجه اول ظرفیت تجدید بسیار بالایی دارند. نمونه هایی از این مواد عبارتند از کاه، یونجه، بامبو، چوب پنبه، خشت و خاک رس. آنها با این نوع کیفیت برچسب گذاری می شوند زیرا می توانند به سرعت کمیت خود را پس از برداشت دوباره پر و تجدید کنند. این مواد همچنین دارای نرخ انتشار کم یا بسیار کم هستند و برای حفظ انرژی بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

بنابراین، اگر می‌خواهید ملکی سازگار با محیط زیست و سالم‌تر بسازید، باید از تمام مواد طبیعی که طبیعت پایدار و تجدیدپذیر هستند در هر گوشه و زیربنای خانه خود استفاده کنید.

بخوانید
پیدا کردن یک معمار مناسب برای نیازهای شماSource by Rose B

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.