تمام امتحانات ورودی مهندسی هند (AIEEE)

آیا می دانید در سال 2006 در آزمون ورودی مهندسی تمام هند (AIEEE) در سال 2006 چند دانش آموز شرکت کردند؟ خب دقیقن حدود 525000 که از این تعداد حدود 45000 برای مشاوره فراخوانی شد.

AIEEE چیست؟

AIEEE یک امتحان ورودی مهندسی است و دانشجویانی که مایل به ورود به کالج های مهندسی درجه یک در هند هستند، یک آزمون ورودی معمولی در تمام هند برای پذیرش در برنامه های مقطع کارشناسی در زمینه مهندسی، فناوری، داروسازی و معماری در کالج های مختلف در هند است. وزارت توسعه منابع انسانی، دولت هند تصمیم سیاستی برای برگزاری یک آزمون ورودی مهندسی تمام هند در سال 2002 (AIEEE-2002) با هدف به حداقل رساندن مشکلاتی که نامزدها و سرپرستان آنها به دلیل مشکلات بزرگ تجربه می‌کنند اتخاذ کرده بود. تعداد امتحانات ورودی برای پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته های ذکر شده در بالا. به طور معمول در ماه می هر سال انجام می شود.

بخوانید
یک مسجد 400 ساله - در فراموشی

AIEEEرتبه های برتر برای مشاوره برای پذیرش در 19 موسسه ملی فناوری (NIT’s) فراخوانده می شوند. همه کاندیداها واجد شرایط مشاوره مرکزی یا مشاوره ایالتی یا گروهی خاص بر اساس شرایط خود هستند. رتبه بندی تمام هند (AIR). مشاوره برای داوطلبان SC/ST و کاندیداهای معلول جسمی SC/ST در دو روز اول مشاوره انجام می شود. سپس به معلولان جسمی در رده باز (OP) مشاوره داده می شود. کاندیداها بر اساس سراسر هند و همچنین بر اساس ایالت آنها رتبه بندی می شوند. بنابراین، آنها یک رتبه تمام هند (AIR) و یک رتبه دولتی دارند. یک ساختار تجزیه و تحلیل مرکزی برای پر کردن صندلی های قابل دسترس در سراسر هند ارائه شده است. برای راحتی داوطلبان، پیش بینی ارسال آنلاین فرم درخواست نیز فراهم شده است.

بخوانید
سبک ترین مواد در جهان

چه کسی واجد شرایط حضور در AIEEE است؟

در سال 2006، حداقل مدرک تحصیلی برای پذیرش از طریق AIEEE، قبولی در امتحان نهایی 10+2 (کلاس XII) یا معادل آن بود که به عنوان آزمون واجد شرایط نامیده می شود. کسانی که در امتحان نهایی 10+2 (کلاس XII) یا معادل آن با نتایج اعلام نشده شرکت می‌کنند نیز می‌توانند در مشاوره شرکت کنند. پذیرش موقت این گونه داوطلبان مشروط به ارائه مدارک قبولی در آزمون صلاحیتی حداکثر تا 24 شهریور 1385 در مؤسسه اختصاص داده شده است. در صورتی که نتوانند این مهلت را برای ارائه مدرک قبولی در آزمون صلاحیت رعایت کنند، پذیرش آنها لغو خواهد شد.

بخوانید
طراحی داخلی هتلداری چیست و چه کسانی از آن استفاده می کنند؟

الگوی تست AIEEE

دانش آموزانی که B.Tech را انتخاب می کنند در فیزیک، ریاضیات و شیمی آزمایش می شوند. مدت زمان آزمون 3 ساعت با حداکثر نمره 540 با وزن مساوی 180 سال برای هر سه آزمودنی است. دانش آموزانی که B.Arch را انتخاب می کنند در ریاضیات و یک آزمون استعداد آزمایش می شوند. اکثر سوالات بر اساس مبانی و کاربرد آنها است. بنابراین، اولین گام این است که با تسلط بر اصول، یک پایه محکم ایجاد کنید. برای تسلط بر اصول باید تمرکز داشته باشید.

آماده سازی آزمون AIEEE

موسسات مربیگری زیادی در هند وجود دارند که برای AIEEE مربیگری می کنند. آموزش های درخشان، آکادمی PACE، Career Point، Kota برخی از آنها هستند. چند مؤسسه نیز وجود دارند که دوره های مکاتبه ای را ارائه می دهند. سایت های آنلاین ارائه دهنده تست آزمایشی AIEEE نیز اخیرا راه اندازی شده اند. سی دی های بانک سوالات آماده سازی آزمون AIEEE برای تمرین نیز تقاضای زیادی دارند.

بخوانید
مافیاهای آمریکایی - جورج لئونیداس لزلی - پادشاه دزدان بانکSource by Anurag Chopra

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.