5 شغل برتر سبز – افراد بیشتری که مشاغل یقه سبز را خارج از دانشگاه دنبال می کنند

علاوه بر توجه اخیر که آن را به جریان اصلی آمریکا رساند، صنعت مشاغل سبز یک زمینه در حال توسعه در چند دهه گذشته بوده است. مطالعه پاتریک هفرنان در سال 1976 مشاغل برای محیط زیست – انقلاب یقه سبز در راه است کنگره آگاه در مورد اهمیت آگاهی زیست محیطی در تجارت و دولت. کتاب آلن دورنینگ مشاغل یقه سبز اولین بار این اصطلاح را به آمریکا معرفی کرد. کار او با تمرکز بر شهرهای پس از قطع درختان شمال غربی اقیانوس آرام، تغییر از وابستگی اقتصادی به منابع طبیعی زمین به آگاهی از حفظ محیط زیست و محیط زیست را بررسی می کند. این درها را برای صنعت یقه سبز و زمینه هایی مانند جنگلداری پایدار، حفاظت از منابع طبیعی و احیای محیط زیست باز کرد. و در سال 2006، دکتر راکل پیندرهیوز از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، مشاغل یقه سبز را به عنوان “شغل یقه آبی در مشاغل سبز – یعنی مشاغل یدی در مشاغلی که محصولات و خدمات آنها مستقیماً کیفیت محیطی را بهبود می بخشد” تعریف می کند، در نهایت یک تعریف مشخص از عبارت.

امروزه با توجه به آگاهی زیست محیطی در بالاترین سطح خود، شاهد افزایش فرصت های شغلی در سراسر جهان هستیم. دانشمندان برای تجزیه و تحلیل، حفاظت و نظارت بر محیط زیست و تعامل جامعه با آن مورد نیاز هستند. سازندگان و برنامه ریزان شهری برای طراحی و ساخت محله های دوستدار محیط زیست، پارک ها، مناطق تفریحی و مسکن و توسعه های تجاری مورد نیاز هستند. حوزه انرژی های جایگزین و تجدیدپذیر درها را به روی دانشجویان مهندسی، تکنسین ها، تحلیلگران و مدیریت محیط زیست باز کرده است که به دنبال “سبز” کردن مسیر شغلی خود هستند.

انجمن انرژی خورشیدی آمریکا (ASES) اعلام کرده است که 8.5 میلیون شغل در زمینه انرژی خورشیدی وجود دارد. آموزگاران از معلمان علوم زمین مدرسه راهنمایی گرفته تا اساتید زیست شناسی محیطی، آموزش ها و آمادگی های بسیار مورد نیاز را به نسل مشتاقی که مشتاق تعمیر سیاره در زمینه های مدیریت محیط زیست، حفاظت از منابع طبیعی و حفاظت از جنگل هستند، ارائه می دهند. کشاورزی ارگانیک و پایدار، یکی از قدیمی‌ترین حرفه‌های سبز، همچنان یک زمینه رو به رشد است زیرا مردم نسبت به شیوه‌های کشاورزی مسئولانه از نظر زیست‌محیطی آگاه‌تر می‌شوند.

بخوانید
تجزیه و تحلیل یک مقاله انگلیسی برجسته "کار کنید" توسط جان راسکین

بنابراین، حتی اگر علایق و تحصیلات شما شامل سال‌ها تحصیل در زراعت یا زمین‌شناسی، حفاظت از آب یا معماری منظر نباشد، باز هم می‌توانید شغلی پیدا کنید که به شما امکان «سبز شدن» را بدهد.

مهندس محیط زیست

رشته حرفه ای

مهندسان محیط زیست در زمینه های برنامه ریزی شهری، ساختمان سبز، مزارع و نیروگاه های انرژی خورشیدی، بادی و برق آبی کار پیدا می کنند. این مهندسین تحصیلکرده در زمینه محیط زیست، ارزیابی سایت ساختمان، کار با معماران و برنامه ریزان در پروژه های ساختمانی، کار با سیاست گذاران محیط زیست، کار به عنوان تکنسین و مهندس برق، و استفاده از دانش خود در مورد اثرات و کنترل آلودگی های کار برای کارخانه های بزرگ و تولید کنندگان.

مهندسان محیط زیست، همراه با تخصص فنی و تحلیلی خود، بر مسائل مربوط به انطباق با محیط زیست تمرکز می کنند و با مدیران و مدیران اجرایی بر روی پایبندی به شیوه های نظارتی فدرال کار می کنند.

بنابراین، فارغ از اینکه دانش‌آموزی پیش‌زمینه‌ای در علم یا فناوری داشته باشد، مشاغل فراوانی در صنعت یقه سبز وجود دارد که می‌تواند به محیط زیست کمک کند.

تحصیلات دانشگاهی

برای اکثر موقعیت های مهندسی سطح بالا، مدرک پیشرفته مورد نیاز است. با این حال، افراد دارای مدرک مهندسی محیط زیست می توانند با مدرک لیسانس کار پیدا کنند. دروس اصلی در اکثر برنامه های دانشگاهی بر ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی تاکید دارند.

بخوانید
بندهای نسبی (3) - ضمایر نسبی دیگر

چشم انداز شغلی

با توجه به دفتر آمار کار (BLS) مهندسان محیط زیست شاهد افزایش 10 تا 25 درصدی در بازار کار در دهه آینده خواهند بود.

حقوق مهندسی همیشه بالاتر از میانگین نیروی کار ایالات متحده بوده است، و با افزایش تقاضا برای مهندسان محیط زیست در زمینه های جدید “سبز”، این حقوق ها نیز افزایش می یابد.

معمار پایدار

رشته حرفه ای

معماران پایدار خود را در تقاضای بالایی می یابند زیرا فشار برای شیوه های ساختمانی “سبزتر” از صنعت تجاری به صنعت مسکونی می رسد. معماران پایدار از نزدیک با برنامه ریزان شهری و متخصصان پارک ها و تفریحات برای ایجاد محیط های پایدار برای زندگی، کسب و کار و تفریح ​​همکاری می کنند.

تحصیلات دانشگاهی

اکثر مدارس معماری در حال ادغام شیوه‌های ساختمان سبز در برنامه‌های درسی و مدرک خود هستند. دوره‌های معماری پایدار در برنامه‌های طراحی پایدار، برنامه‌های برنامه‌ریزی شهری، و با رواج‌تر شدن آنها در دنیای دانشگاهی، برنامه‌های معماری پایدار یافت می‌شوند.

چشم انداز شغلی

ابتکار رهبری در طراحی انرژی و محیطی (LEED) که توسط شورای ساختمان سبز ایالات متحده ارائه شده است، دستورالعمل های جدیدی را برای اجرای استانداردهای “سبز” برای شرکت های ساختمانی ایجاد کرده است. معماران پایدار تقاضای زیادی خواهند داشت زیرا جوامع جدید و قدیمی می خواهند از روند سبز پیروی کنند و دارایی های خود را مطابق با این استانداردهای جدید برسانند.

شورای ساختمان سبز ایالات متحده گزارش می دهد که صنعت ساختمان سبز ایالات متحده در دو سال گذشته بیش از 5 میلیارد دلار حجم فروش داشته و در حال حاضر 12 میلیارد دلار است. خرج کردن پول بیشتر به فرصت های بیشتر تبدیل می شود.

برنامه ریزان کاربری شهری / زمین

رشته حرفه ای

یکی از بزرگترین تحولات پیش روی انقلاب سبز، تبدیل منظر شهری به پایداری زیست محیطی قابل قبول است. به عنوان کانون استفاده از منابع (و سوء استفاده) و اتلاف، منظر شهری در ایالات متحده نیاز به طراحی (و تعمیر) از نقطه نظر محیطی و زیست محیطی دارد. برنامه‌ریزان آموزش‌دیده از محیط‌زیست که به پیکربندی مجدد جوامع ما در مورد بهره‌وری منابع و کاهش ضایعات اختصاص یافته‌اند، ضروری خواهند بود.

بخوانید
ایده های معماری مدرن برای خانه ایده آل شما

تحصیلات دانشگاهی

بسیاری از برنامه های برنامه ریزی شهری و سیاست عمومی، طراحی و برنامه ریزی پایدار را به برنامه درسی خود اضافه می کنند. همراه با علوم طبیعی و اجتماعی، دانش‌آموزان در رشته‌های مهندسی و معماری آموزش می‌بینند تا به آنها در زمینه برنامه‌ریزی شهری جدید کمک کنند.

چشم انداز شغلی

با توجه به BLS، انتظار می رود اشتغال برای برنامه ریزان شهری با نرخ 15 درصد در دهه آینده رشد کند. این امر ناشی از نیاز به حفظ جوامع شهری موجود و ارائه راه‌هایی برای آگاهی بیشتر “سبز” و کارآمدتر انرژی و منابع است. همچنین بزرگترین بخش این صنعت با توسعه جوامع شهری جدید و سازگار با محیط زیست سر و کار خواهد داشت.

وکیل محیط زیست

زمینه حرفه ای

در نهایت، یک رویه قانونی که به جای تحقیر عموم مردم مورد تشویق قرار می گیرد. دانشجویان حقوق این زمینه حقوقی “سبز” را به راحتی در برنامه درسی دانشگاه خود و رشته حرفه ای بسیار استقبال می کنند. “سبز شدن” کشور شاهد تصویب ده ها سیاست فدرال، چندین قانون کنگره و مقررات بی شمار شرکتی و تجاری بوده است. زمانی که یک شرکت یا کسب و کار بزرگ از قوانین سبز فدرال پیروی نمی کند، یک گروه قانون محیط زیست وارد عمل می شود تا از انطباق آتی گروه اطمینان حاصل کند. وظیفه دانشجویان حقوق محیط زیست این است که به عنوان سیاستگذاران و مشاوران کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که شرکت ها، ایالت ها و شهرها و عموم مردم به این طرح های سبز جدید پایبند هستند.

بخوانید
5 عامل خارجی اقلیمی که بر یک پروژه طراحی داخلی تأثیر می گذارد

تحصیلات دانشگاهی

بسیاری از دانشکده های حقوق در سراسر کشور در حال حاضر مدرک JD را با تمرکز در قانون محیط زیست ارائه می دهند. اکنون برنامه ها بین رشته ای می شوند و دوره هایی در علوم طبیعی و اجتماعی در زمینه هایی مانند حفاظت، اخلاق، سیاست و مسائل ملی و جهانی ارائه می شود.

چشم انداز شغلی

با توجه به اینکه شرکت ها در سراسر ایالات متحده به دنبال راهنمایی در مورد تأثیرات زیست محیطی اقدامات خود هستند – از کاربری زمین گرفته تا کنترل آلودگی – انتظار می رود نیاز به وکیل محیط زیست و مشاوران شرکتی با نرخ 25 درصد در دهه آینده افزایش یابد (EPA).

دانشمند محیط زیست

بسیاری از رشته‌های علوم محیطی در حال حاضر تقاضای زیادی دارند. دانشمندان محیط زیست را می توان در زمینه های “سبز” کسب و کار از کشاورزی تا آموزش و از انرژی تا ساختمان یافت. آنها اغلب به عنوان مشاور در توسعه پارک های حیات وحش، و به عنوان محقق در اشکال جدید تولید سوخت زیستی و کنترل آلودگی کار می کنند.

تحصیلات دانشگاهی

آنها آموزش هایی را که در سطح دانشگاه در زمینه علوم طبیعی (زیست شناسی، شیمی، بوم شناسی، زمین شناسی، جنگلداری) کسب کرده اند، می گذرانند و در دنیای کار اعمال می کنند، در حالی که تمام تمرکز خود را بر حفظ و حفاظت از محیط زیست دارند. برای تحقیقات و موقعیت های مدیریت سطح بالاتر، معمولاً مدرک پیشرفته مورد نیاز است. با این حال، دانشمندان محیط‌زیست با مدرک لیسانس در حال یافتن فرصت‌های فراوانی هستند.

چشم انداز شغلی

بر اساس BLS، انتظار می‌رود که استخدام دانشمندان محیط‌زیست با نرخ ۲۵ درصد در دهه آینده افزایش یابد، نرخی بسیار بالاتر از میانگین ملی. در حال حاضر، 43٪ از کل دانشمندان محیط زیست برای دولت های محلی، ایالتی یا فدرال (BLS) کار می کنند. بسیاری برای شرکت های مشاوره یا به عنوان مشاور خصوصی کار می کنند.

بخوانید
درک رایانش ابری یا یک مدل سودمند پرداخت به اندازه شما

حرفه های برتر در این زمینه

زیست شناس حفاظت

زیست شناسان حفاظت بر حفاظت و احیای تنوع زیستی در اکوسیستم های مختلف روی کره زمین تمرکز می کنند. آنها برنامه ریزی های زیست محیطی و شیوه های مدیریت را برای حفظ حیات وحش و منابع بوم شناسی طبیعی زمین توسعه می دهند.

هیدرولوژیست

هیدرولوژیست ها از پیشینه های علوم و ریاضی برای بهبود و حل مسائل کیفیت آب استفاده می کنند. آنها با آب های طبیعی برای بهبود اکوسیستم های آبی و همچنین با مخازن ساخته شده توسط انسان برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی و آبیاری برای کشاورزی کار می کنند.

سم شناس

سم شناسان علل و اثرات سموم مضر را مطالعه می کنند و چگونه می توانیم بهتر از خود در برابر قرار گرفتن در معرض سموم محافظت کنیم. سم شناسان نحوه قرار گرفتن ما در معرض مواد سمی، سطوحی که برای آسیب رساندن به ما لازم است و چگونگی کاهش یا از بین بردن اثرات سموم مطالعه می کنند. آنها تأثیر سموم را در آب آشامیدنی، محصولات کشاورزی، پاک کننده های خانگی و بسیاری دیگر از محصولات روزمره مطالعه می کنند.

بوم شناس

بوم شناسان رابطه بین محیط و اقداماتی را که بر آن تأثیر می گذارد، از جمله آب و هوا، آلودگی، تغییرات آب و هوا، دخالت انسان و صنعتی شدن مطالعه می کنند. بوم شناسان در طیف وسیعی از زمینه های زیست محیطی از جمله حفاظت از جنگل، علم حیات وحش و حفاظت (به ویژه کار با احیای گونه های در معرض خطر)، توسعه پارک ها و جنگل ها، و حفاظت از آب و منابع طبیعی کار می کنند. هدف و مسئولیت اصلی همه اکولوژیست ها حفظ و پایداری محیط زیست است.Source by Lisa Jenkins

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.