آیا پلان های سه بعدی بهتر از پلان های دو بعدی هستند؟

پلان طبقات مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، آنها طرح های زیبا و ابعاد مناسب برای طرح های مورد نظر شما را ارائه می دهند. در واقع، این پلان های طبقه رنگارنگ هستند و تصاویر تصویری زیبایی را نشان می دهند. شما می توانید این طرح ها را در فرمت های بسیاری مانند DWG، TIF، WMF و JPEG ایجاد کنید، فقط به نام چند مورد. علاوه بر این، می توانید آنها را به صورت سه بعدی یا دو بعدی بر اساس نتایج دلخواه خود بسازید. طرح های طراحی شده با دست به راحتی به دو فرمت دو بعدی و سه بعدی تبدیل می شوند. اگر می خواهید تفاوت بین پلان های دو بعدی و سه بعدی را بدانید، ممکن است بخواهید ادامه مطلب را بخوانید.

بخوانید
تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

تفاوت فنی

در پلان های دوبعدی، شما، طراح، هم روی محور y و هم بر محور x کار می کنید. علاوه بر این، طراحی را می توان در سمت بالا، پایین، راست و چپ تغییر داد. از سوی دیگر، طرح های دو بعدی بسیار ساده تر و نسبتاً ارزان تر هستند. می توان از آنها برای نشان دادن سمت راست، بالا و جلوی جسم استفاده کرد.

برخلاف دوبعدی، طراحان برای ایجاد پلان های سه بعدی روی سه مسیر کار می کنند. در واقع، این مانند قالب‌گیری جسمی است که بدون توجه به اینکه از چه زاویه‌ای به آن نگاه می‌کنید، یکسان به نظر می‌رسد. با فناوری سه بعدی، مدل های جامد و وایرفریم ها خط به خط ایجاد می شوند.

بخوانید
چه چیزی وردپرس را بهترین انتخاب برای توسعه فروشگاه های کوچک تجارت الکترونیک می کند؟

تفاوت های دیگر

بیایید در مورد موارد دیگری که طراحی های دو بعدی را از طرح های سه بعدی متمایز می کند، مطالعه کنیم.

توان مالی

تا آنجا که هزینه بر می گردد، طرح های دو بعدی ارزان هستند. اما اگر دنبال کیفیت هستید، پیشنهاد می کنیم کمی بیشتر هزینه کنید و به سراغ پلان های سه بعدی بروید.

کیفیت

تا آنجا که به کیفیت مربوط می شود، هیچ چیز نمی تواند سه بعدی را شکست دهد. با فناوری سه بعدی، طراحان متخصص مبلمان را برای بهبود ظاهر اضافه می کنند. در نتیجه می توانند طرح های واقع گرایانه تولید کنند. نکته جالب در مورد 3D این است که آنها می توانند راهپیمایی های 360 درجه، تورهای مجازی و نماهای کامل ایجاد کنند.

بخوانید
شگفتی های معماری در سنگاپور

انعطاف پذیری

تا آنجا که به انعطاف‌پذیری مربوط می‌شود، خدمات سه بعدی راهی است. از مدل های دو بعدی می توان برای ایجاد مدل های سه بعدی استفاده کرد. برای مدل نهایی، وضوح بالایی را می توان به دست آورد.

تعامل

برای بهبود تجربه کاربری، طبقه سه بعدی ممکن است گزینه های متحرک زیادی را شامل شود. از سوی دیگر، برنامه های دو بعدی ممکن است گزینه های زیادی را ارائه ندهند. جدا از این، پلان های سه بعدی کنترل را به بیننده می دهد تا بتواند طرح را بچرخاند تا ساختار را از زوایای مختلف بررسی کند. علاوه بر این، طرح ها به کاربر اجازه می دهد تا دکمه ای را فشار دهد تا مبلمان در داخل اتاق ظاهر یا ناپدید شوند.

بخوانید
برنامه های آموزش حرفه ای برای توسعه مهارت

با نقشه های نوآورانه طبقه، می توانید بدون هیچ مشکلی تبلیغ ملک خود را انجام دهید، که به شما در ایجاد سرنخ کمک می کند. بنابراین، هنگامی که بین دو بعدی و سه بعدی را انتخاب می کنید، پیشنهاد می کنیم نیازهای خود و همچنین مزایای هر گزینه را در نظر بگیرید.

به طور خلاصه، می توان گفت که پلان های سه بعدی بسیار بهتر از پلان های دو بعدی سنتی هستند. اما پیشنهاد می کنیم هنگام انتخاب خود، نیازها و نیازهای خود را در نظر بگیرید. تصمیم خود را تنها بر اساس قیمت گذاری نگیرید، زیرا ارزش آن را ندارد و در ادامه مسیر از تصمیم خود پشیمان خواهید شد.

بخوانید
هنر و معماری هندSource by Shalini Madhav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.