معماری در حال ظهور

معماری هنر طراحی و ساخت ساختمان ها و سایر سازه های فیزیکی است. معماری قدمتی به قدمت تاریخ بشر دارد زیرا نیاز اساسی انسان است. معماری نماد تاریخ، فرهنگ، سنت ها، تکنولوژی و آب و هوای ملت است. در اعصار اولیه انسان برای زندگی در غارها استفاده می شد اما با گذشت زمان روندها تغییر کرد. به عنوان «ضرورت مادر اختراع» انسان برای محافظت از خود در برابر شرایط سخت آب و هوایی و همچنین در برابر حیوانات وحشی شروع به ساخت خانه هایی از سنگ کرد. نوآوری‌ها و روندهای جدید حاکم شد و انسان‌ها شروع به ساختن خانه‌ها با آجرهای گلی کردند، سپس شروع به پختن این آجرها کردند تا برای محافظت از خود در برابر بلایای طبیعی بسیار قوی‌تر شوند.

تاکنون بسیاری از هنرمندان و فیلسوفان بزرگ معماری را تعریف کرده‌اند اما تعریف ثابتی ندارد. این هنری است که مستقیماً به همه انسانها مربوط می شود زیرا یک مرد نسبتاً غنی یا فقیر، قد بلند یا کوتاه قد یا ممکن است در هر نقطه ای از جهان زندگی کند باید در طول زندگی خود با معماری روبرو شود. نمی توان از آن اجتناب کرد، بلکه ما آن را دوست داریم یا نه. ویلیام موریس معماری را اینگونه تعریف می‌کند: «شکل‌دهی و تغییر دادن نیازهای انسان در خود روی زمین». به گفته جان راستین، یادگیری هنر برای همه است زیرا همه به آن توجه دارند. تحت تأثیر اقلیم، فرهنگ، فناوری و نیازهای جامعه است. معماری یک ملت به خوبی سلیقه مردم آن را به تصویر می کشد. معماری نیز به عنوان موسیقی منجمد در نظر گرفته می شود. سر هنری واتسون می گوید که معماری کالا، استحکام و لذت است.

بخوانید
مزایای یک کتابخانه CAD معماری

معماری یونانی به عنوان ابتدایی ترین معماری و همچنین طولانی مدت در نظر گرفته می شود. در معماری یونانی بیشتر پارتنون (پارتنون آتن) و معابد گنجانده شده است. این نیز به عنوان یکی از عجایب جهان به حساب می آید. یونانی ها بیشتر از کنده کاری های سنگی استفاده می کردند و فلسفه پشت تمام معماری آنها این است که مکانی برای عبادت بسازند. معماری باستانی بیشتر شامل سنگ تراشی، کنده کاری روی چوب بوده و بیشتر کارهای ساختمانی به دست انسان انجام می شود که آن را بسیار منحصر به فرد کرده است. بیشتر ساختمان ها متقارن هستند که در آن تکرار طرح و نقوش به چشم می خورد. به طور مشابه معماری رومی، گوتیک، مصری و هندی نمونه ای زیبا از معماری باستانی است. همه چیز درباره فرهنگ، آب و هوا و سنت های این تمدن ها به ما می گوید. به نظر می رسد برای ساخت این بناها زحمت و تلاش زیادی کشیده شده است. مصالح به کار رفته در این بناها بیشتر طبیعی است مانند سنگ، مرمر، ماسه، چوب و غیره. تکرار ایده ها و مصالح به دلیل کمبود تکنولوژی در معماری باستانی به چشم می خورد.

بخوانید
جنبش آرت دکو - سنگ بنای هنر مدرن

با گذشت زمان اختراعات جدیدی در زمینه فناوری، شیمی و بسیاری از زمینه های علمی دیگر انجام می شود. بسیاری از مواد جدید توسط معماران و شیمیدانان به صورت مصنوعی با هزینه کم تولید شده اند. معماری امروزی ترکیبی از ساختارگرایی، فرمالیسم، تکنولوژی پیشرفته، اکسپرسیونیسم و ​​نئواکسپرسیونیسم است. صنایع در حال رشد سریع و حرفه ای بودن، معماری مدرنی را به وجود می آورد که ساده کمتر تزئینی است اما حداکثر مردم محور است. معماری مدرن سرشار از الهامات و ایده های انتزاعی است. با افزایش پیچیدگی در معماری بیشتر به شاخه های مختلف تقسیم می شود. امروزه مخاطرات زیست محیطی داغ ترین موضوع هستند، به همین دلیل معماران سعی در ایجاد طرح هایی دارند که سازگار با محیط زیست باشند. بسیاری از معماران بر طرح‌های پایدار ساختمان‌های سبز تاکید داشتند، از جمله سیم وان در راین (1960)، ایان مک هارگ (1970) بریتانیا و برندا و رابرت ویل از بریتانیا و سرزمین نیوزیلند معروف‌ترین آنها هستند. معماران اکنون در حال طراحی ساختمان هایی هستند که در تمام نیازهای انرژی خودکفا هستند. داینامیک تاورز ساختمان معروف مدرنی است که نمونه خوبی از معماری پایدار است که برای تامین انرژی مورد نیاز خود از توربین های آبی و پنل های خورشیدی نیرو می گیرد.

بخوانید
حوزه های تحصیلی مدرسه طراحی - تمرکز بر طراحی معماری

به طور خلاصه، معماری چه خوب و چه بد تأثیر زیادی در زندگی ما دارد. نماد قدرت و پیشرفت ملت است، اما معماری باید از نظر زیبایی شناسی و محیط زیست دوست باشد تا سیاره ما زمین را نجات دهد و چهره آن را به شکلی زیبا درآورد. بسیاری از گرایش ها از بین رفته اند و بسیاری از آنها خواهند آمد، اما تنها هدف آن فراهم کردن سرپناهی برای انسان ها و ایجاد جهانی است که در آن بتوانند با صلح و آرامش زندگی کنند.Source by Laiba Sundas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.