چرا قاب های درهای چوبی بهتر از بقیه هستند؟

چهارچوب درب ها از انواع مختلفی از مواد مانند چوب، فولاد، فایبرگلاس، آلومینیوم و کامپوزیت ساخته می شوند. با این حال، اگر بخواهیم از محبوبیت و ترجیح فوری استفاده کنیم، چوب همچنان تاثیر بیشتری نسبت به دیگران دارد. بیایید نگاهی به دلایل احتمالی این موضوع بیندازیم:

  1. جاذبه زیبایی شناسی: جذابیت چوب را «بی زمان» می دانند. به همین دلیل است که قاب‌های ساخته شده از چوب در واقع می‌توانند با انواع سبک‌های خانه و انواع مختلف معماری، چه ساختمان‌های ساختمانی مدرن باشند و چه قطعات دوره‌ای، مناسب باشند. بسته به ترجیح شخصی فرد و نوع خانه، نوع چوب مورد استفاده برای قاب درب ممکن است انتخاب شود. این می تواند بلوط، چوب ماهون، الوار، افرا و غیره باشد.
  1. ماندگاری: استحکام طبیعی چوب مورد بحث کسی نیست. از آنجایی که اکثر چوب های با کیفیت خوب این روزها به درستی چاشنی و درمان می شوند، از مقاومت بیشتری در برابر عناصر طبیعی برخوردار هستند. این امر به رفع مشکلاتی که در زمان‌های قبل با چوب مرتبط بود، مانند پوسیدگی، ترک خوردن، خرد شدن، آسیب‌پذیری در برابر هجوم موریانه‌ها و غیره کمک می‌کند. در نتیجه، اگر چارچوب‌های درهای چوبی با احتیاط نگهداری شوند و به طور منظم رنگ‌آمیزی و/یا رنگ‌آمیزی شوند، می‌شوند. شناخته شده است که عملا برای یک عمر باقی می ماند!
  1. خواص عایق: چوب به دلیل خواص عایق طبیعی خود مشهور است. این از نظر ارائه حفاظت بهتر در برابر خطرات الکتریکی مفید است، که می توان آن را در مواردی که دوشاخه ها و پریزها در نزدیکی منطقه ای قرار دارند که از قاب های فلزی استفاده می شود، مشاهده کرد. در مکان هایی با آب و هوای سرد، خواص عایق به ویژه قابل توجه است. در نتیجه، مبلمان و وسایل چوبی از هر نوعی به حفظ گرما در خانه کمک می کند و در نتیجه انتشار کربن در خانه را کاهش می دهد!
  1. مقاومت بهتر در برابر باد و هوا: چوب در مقایسه با مواد فلزی از مقاومت بسیار بالاتری در برابر شرایط هوا و باد برخوردار است. اکسیداسیون منجر به زنگ زدگی در فلزات می شود و این مشکل به سادگی خود را در قاب های چوبی نشان نمی دهد. قاب های چوبی یک لبه اضافی دیگر نسبت به قاب های فلزی دارند. از آنجایی که اتصالات کمتری در ساخت قاب‌های چوبی نسبت به اسکلت‌های فلزی استفاده می‌شود، وقوع اتصالات شکافته و آسیب‌های ناشی از آب و هوا بسیار کمتر است.
  1. تطبیق پذیری: چوب یک ماده بسیار پرکاربرد است. این می تواند خود را به درجه بالایی از سفارشی سازی برساند و انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، چهارچوب درهای چوبی را می توان رنگ آمیزی، رنگ آمیزی یا حکاکی کرد تا مطابق با سلیقه های مختلف باشد. به این واقعیت اضافه شده است که چوب در واقع می تواند به خوبی با انواع دیگر مواد مانند شیشه همزیستی داشته باشد. بسیاری از درهای شیشه ای به خوبی توسط قاب های زیبا ساخته شده از چوب پشتیبانی می شوند.
بخوانید
محدوده وظایف و مسئولیت های معماران منظرSource by Ommy Panchal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.