نرم افزار 3D CAD برای طراحان و نصب کنندگان

نجاران، نجاران آشپزخانه و حمام، مغازه ها و طراحان داخلی، باغبانان منظر و سازندگان انبارهای چوبی و انبارهای چوبی روز به روز بیشتر به نیاز و مزایای بیرون آمدن از تخته نقشه کشی و استفاده از سیستم CAD به عنوان ابزار اصلی طراحی خود پی می برند. مزایای بلند مدت آن از نظر زمان و هزینه قابل توجه است و یادگیری نحوه برنامه ریزی در برخی بسته های CAD برای هر کسی در این مشاغل، به ویژه آنهایی که به خواندن برنامه ها عادت دارند، نسبتاً آسان است.

برخی از برنامه‌های CAD منحصراً دو بعدی هستند، اما این روزها مشتریان بیشتر و بیشتر می‌خواهند که بتوانند طرح‌ها را به صورت سه بعدی ببینند تا ایده‌ای واضح از نمای نهایی ساختمان داشته باشند و این در حال حاضر با هزینه نرم‌افزاری تقریباً برابر با یک ساختمان امکان‌پذیر است. تخته رسم. همچنین می توانید از فضای داخلی، ساختمان یا قطعه زمین موجود عکس بگیرید، تصویر را به رایانه خود وارد کنید (این عملیات دو دقیقه طول می کشد) و طرح اصلاح شده خود را برای ارائه به مشتری روی هم قرار دهید. این سطح از فناوری، در حالی که به راحتی آموخته می‌شود، به هر طراح/سازنده برتری نسبت به رقبا می‌دهد، به خصوص اگر مخالفان همچنان به طراحی‌های دو بعدی متکی باشند.

بخوانید
مزایای یک کتابخانه CAD معماری

اولین گام ها در کنار هم قرار دادن طرح در کامپیوتر با تخته طراحی تفاوتی ندارد. چند درس وجود دارد که باید یاد گرفت، اما برای بسیاری از بسته‌ها این کار فقط یک روز طول می‌کشد و اغلب در صورت گیر کردن، کمک خطی یا تلفنی وجود دارد. سه مزیت بزرگ بیرون آمدن از تخته رسم اول این است که اشتباهات و تغییرات به راحتی اصلاح می شوند. ثانیاً، اجزایی که به طور منظم استفاده می‌شوند را می‌توان ذخیره کرد و به سادگی در آن ریخت، بدون نیاز به هر بار کشیدن مجدد. ثالثاً، نقشه ها را می توان به صورت الکترونیکی برای مشتریان، تولیدکنندگان یا احتمالاً مقامات محلی از طریق پورتال برنامه ریزی برای مجوز برنامه ریزی و اظهار نظر ارسال کرد.

بخوانید
معماران برای طراحی بهترین نقشه های خانه حرفه ای هستند

اکثر طرح ها، در تمام زمینه های ساخت و ساز، نیاز به تغییر در یک نقطه به میزان کم یا زیاد دارند. ممکن است مشتری تصمیم خود را تغییر دهد یا مقامات محلی محدودیت هایی را وضع کنند. در گذشته این ممکن است به معنای شروع دوباره با یک نقاشی جدید باشد، اما با یک نقاشی CAD این کار بدون دردسر و با به‌روزرسانی ساده نقاشی شما به دست می‌آید. از آنجایی که ویرایش آن آسان است، ارائه تغییرات در طرح پایه به مشتری بدون نیاز به ترسیم هر یک به صورت جداگانه نیز آسان است. ترکیب رنگ های مختلف یا پوشش های چوبی را می توان با دو کلیک ماوس نمایش داد و پس از مدتی قادر به “راه رفتن” طرح پیشنهادی شما خواهد بود و قرارداد را برنده می شود.

بخوانید
بررسی اره رومیزی Proxxon 37070 FET

مهم است که سیستم CAD قادر به خواندن تمام فرمت های فایل اصلی، تا حد امکان، باشد. تا زمانی که اینگونه باشد، مبادله فایل ها با شرکت های دیگر و طراحان دیگر مشکلی ندارد. همچنین خواندن فایل های Sketch Up و ساخت بر اساس آنها را ممکن می کند. امکان ذخیره به صورت PDF به شما این امکان را می دهد که طرح ها را برای کسانی که بسته CAD خود را ندارند برای تأیید یا نظر ارسال کنید.

هنگامی که مهارت های اساسی یاد گرفتید، طرح ها کسری از زمانی را که قبلاً انجام می دادند، می گیرند، یا اگر به یک معمار یا متخصص CAD پول پرداخت کرده اید، هزاران پوند در هزینه شما صرفه جویی می کند.

بخوانید
رنسانس و هنرهای تاریخی نئوکلاسیک

هر چه بیشتر از CAD استفاده کنید، بیشتر یاد می گیرید و امکانات بیشتری برای شما باز می شود. کتابخانه های مواد بزرگی در دسترس هستند تا با یک کلیک ماوس بر روی یک سطح تحمیل شوند. آجرها را می توان به صورت برانکار، معمولی، فلاندری، انگلیسی، پشته و رولاک گذاشت. دانه‌های چوب را می‌توان باز کرد، جهت یا رنگ را تغییر داد و فلزات مرمر، سنگ، منسوجات، کف‌پوش‌های چوبی و غیره وجود دارد. هر دو مبلمان داخلی و باغ را می‌توان رایگان دانلود کرد و در طرح شما قرار داد تا ظاهر واقعی‌تری به شما بدهد. نور را می توان برای ایجاد سایه ها تغییر داد تا کمی درام به تجسم نهایی اضافه شود و – سرگرم کننده می شود.

بخوانید
نرم افزار مهندسی CADSource by Paul Tracey
خرید پکیج دیواری لورچ ۳۲۰۰۰ آرتمن
مشخصات فنی کولر آبی کم مصرف آبسال مدل ACDC 60

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.