معماری با تکنولوژی بالا

معماری با تکنولوژی بالا، که همچنین به عنوان مدرنیسم متاخر یا اکسپرسیونیسم ساختاری شناخته می شود، یکی از سبک های معماری است که در دهه 1970 ظهور کرد. ویژگی های مختلف صنایع با فناوری پیشرفته به عنوان طرحی برای ساخت ساختمان های جدید مورد استفاده قرار گرفت.

در این نوع معماری از فولاد و بتن زیادی استفاده شده است. این نوع معماری پل ارتباطی بین معماری مدرن و معماری پست مدرن به نظر می رسید. اما هنوز معلوم نیست که این نوع معماری از کجا شروع شد و معماری پست مدرن به کجا ختم شد.

در سال 1980، معماری با تکنولوژی پیشرفته شروع به متفاوت از معماری پست مدرن کرد. بسیاری از مضامین و ایده هایی که در دوران پسامدرن سرچشمه گرفته بودند به معماری با فناوری پیشرفته اضافه شدند.

بخوانید
نکات کلی برای سفر به لائوس در سال 2018

همانطور که بی رحمی را تجربه کرده اید، باید بگویم که ساختمان های اکسپرسیونیستی ساختاری نیز طراحی را در داخل و خارج از خانه آشکار کردند.

اگر به برخی از متخصصان برتر این سبک نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که قطعاً شامل معمار بریتانیایی نورمن فاستر، که آثارش از آن زمان به او نشان شوالیه را به ارمغان آورده است، و معمار اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا که به‌خاطر ارگانیک و اسکلت‌مانندش نیز معروف است، می‌شود. طرح ها.

ساختمان‌هایی که به این سبک طراحی شده‌اند معمولاً از نمای شیشه‌ای شفاف تشکیل شده‌اند که شبکه تیرهای نگهدارنده ساختمان در پشت آن نمایان است. اگر به دنبال معروف ترین، معروف ترین و به راحتی قابل تشخیص ترین ساختمانی باشید که به این سبک ساخته شده است، قطعاً با برج بانک چین IM Pei در هنگ کنگ روبرو خواهید شد. مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک، اگرچه عموماً به عنوان ساختمانی به سبک بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود، اما به دلیل اسکلت بیرونی فولادی باربر، در اصل یک طرح اکسپرسیونیستی ساختاری بود.

بخوانید
تعریف پیاده‌روی و انواع - تغییرات در یک موضوع

مشخصات

ویژگی‌های معماری پیشرفته واقعاً منحصر به فرد باقی نمانده و تا حدودی متفاوت بوده است، با این حال همه بر عناصر فنی تأکید دارند. آنها بیشتر شامل نمایش برجسته اجزای فنی و عملکردی ساختمان و همچنین چیدمان منظم و استفاده از عناصر پیش ساخته بودند. دیوارهای شیشه ای و قاب های فولادی نیز بسیار محبوب بودند.

برای بهبود ویژگی‌های فنی، اغلب همراه با ترتیبات باربری، بیرونی شدند. اگر می خواهید نمونه ای را ببینید، باید بگویم که نمونه برجسته تر از مرکز پمپیدو را پیدا نمی کنید. مجاری تهویه همه به طور برجسته در سطح بیرونی نشان داده شده اند. این یک طرح اساسی بود، زیرا مجراهای تهویه قبلی جزء اجزایی پنهان در داخل ساختمان بودند. راه ورود به ساختمان نیز در بیرون است، با لوله بزرگ به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا وارد ساختمان شوند.

بخوانید
کالج برتر طراحی مد در بمبئی، بهترین کالج های طراحی مد

این نوع معماری امروزه واقعاً محبوب هستند و قطعاً خواهید فهمید که قدرتمندتر نیز هستند.Source by Layla Clark
قیمت پکیج شوفاژ زمینی ایران رادیاتور Z36FF
بررسی قیمت پکیج شوفاژ دیواری بوتان Perla PRO 32RSi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.