چگونه می توان به یک پزشک موثر Revit تبدیل شد؟

از آنجایی که پروژه های معماری، مهندسی و ساخت و ساز مدرن (AEC) به دلایل زیادی نیاز به استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) دارند، تسلط بر تفاوت های ظریف Autodesk Revit به یک مهارت مورد توجه تبدیل شده است. Revit تبدیل به یک ابزار استاندارد صنعت BIM شده است که توسط همه سهامداران اصلی پروژه استفاده می شود: معماران، مهندسان سازه و مهندسان MEP. از توسعه مفهومی، برنامه‌ریزی فضا و توسعه طراحی دقیق گرفته تا مستندات ساخت‌وساز، تعداد برخاست‌ها و زمان‌بندی ساخت‌وساز، یک مدل پارامتریک واحد می‌تواند از همه چیز مراقبت کند.

در حالی که دوره های آموزشی رسمی Revit Architecture می تواند به دانشجویانی که مایل به ورود به این حوزه هستند کمک کند، تبدیل شدن به یک متخصص بسیار بیشتر از این نیاز دارد. Revit یک برنامه جامع BIM است و می تواند معانی مختلفی برای افراد مختلف داشته باشد. به عنوان مثال، گردش کار Revit برای یک معمار در مقایسه با یک مهندس خدمات ساختمان کاملاً متفاوت است. درک فرآیند BIM به عنوان یک کل و دانستن تفاوت آن با تکنیک‌های مستند ساخت و ساز مبتنی بر CAD، کمک زیادی به شما می‌کند تا به یک متخصص Revit تبدیل شوید.

بخوانید
طراحی خانه به سبک ویکتوریایی و نمای بیرونی قابل توجه آن

عنصر اصلی فرآیند BIM یک مدل پارامتری هوشمند است که در آن هر شی به هر شیء دیگر در مدل مرتبط است. همچنین برخلاف نقشه‌های CAD، تمامی نماها شامل پلان‌ها، مقاطع و ارتفاعات از یک مدل پارامتریک تولید می‌شوند. به عنوان مثال، هر پلان، بخش و ارتفاع باید به صورت دستی در هنگام استفاده از تکنیک‌های مستندسازی مبتنی بر CAD تغییر کند. اما هنگام استفاده از Revit، تغییری که در یک مدل ایجاد شده است، به طور خودکار تمام نماهای مرتبط با آن را به روز می کند.

پس از به دست آوردن وضوح در مورد تفاوت های کلیدی بین تکنیک های اسناد ساخت و ساز مرسوم و فرآیند BIM، ضروری است که آموزش رسمی در Revit کسب کنید. حالت‌های آموزشی از کلاس‌های آموزشی Revit تحت رهبری مربی و درس‌های آنلاین خودگام، تا آموزش در محل توسط مربی، کلاس‌های مجازی و آموزش ترکیبی را شامل می‌شود. در حالی که هر کانال مزایا و معایب نسبی خود را دارد، مهم است که آموزش خود را طوری ساختار دهید که نیازهای تخصصی شما را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر شما یک معمار هستید، مطمئن شوید که آموزش شما به گونه ای طراحی شده است که از Revit برای دستیابی به وظایف مرتبط با معماری استفاده کند.

بخوانید
چگونه به یک تصویرگر معماری تبدیل شویم

یکی از جنبه های کلیدی که اغلب در طول سال های آموزش اولیه نادیده گرفته می شود، اهمیت سطح توسعه (LOD) است. داشتن درک روشنی از انتظارات LOD روش خوبی است که در سال های اولیه به عنوان تکنسین Revit توسعه داده می شود. در پروژه‌های دنیای واقعی، سطوح LOD جزئیاتی را که مدل Revit شامل می‌شود یا عمق اطلاعاتی که شامل خواهد شد، شفاف می‌کند. این به اعضای تیم پروژه داخلی و خارجی (از سایر رشته ها) کمک می کند تا انتظارات خود را در طول چرخه عمر پروژه هماهنگ کنند.

علاوه بر این، یک تکنسین موثر Revit باید در جهت توسعه مهارت های مرتبط با Revit تلاش کند. از جمله موارد مهم می توان به آشنایی با برنامه های کاربردی از جمله اتوکد، تری دی مکس و ادوبی فتوشاپ اشاره کرد. اگرچه AutoCAD هنوز توسط بسیاری از شرکت‌های AEC برای توسعه اسناد ساخت‌وساز استفاده می‌شود، بسیاری از معمارانی که گردش‌های کاری BIM را اتخاذ می‌کنند از آن برای توسعه نقشه‌های مفهومی اولیه استفاده می‌کنند که بعداً به Revit مرتبط یا وارد می‌شوند. 3Ds Max همچنین می‌تواند در کنار Revit برای توسعه انیمیشن‌های پروازی برای اهداف بازاریابی استفاده شود. Adobe Photoshop می تواند شما را با تمام قابلیت های ویرایش تصویری که می تواند در رندرهای مدل Revit خام اعمال شود، مسلح کند.

بخوانید
مدیریت انبار مبتنی بر ابر - آیا برای شما مناسب است؟

با توجه به اینکه Revit یک ابزار عظیم برای تسهیل مفهوم BIM است، یادگیری آن نیازمند یک رویکرد ساختاریافته است که به راحتی در پیچ و خم گم می شود. مؤلفه‌های کلیدی چنین رویکردی شامل دانستن تفاوت‌ها در گردش‌های کاری BIM و فرآیندهای متداول مبتنی بر CAD است. آموزش رسمی متناسب با تخصص شما؛ به دست آوردن وضوح در مورد مفهوم LOD. و توسعه مهارت در برنامه های کاربردی نزدیک به Revit.Source by Prabhat Ranjit Singh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.