تورهای آگرا – تور خاطره انگیز با تاج محل

در تور آگرا می توانید تاج محل را ببینید که توسط امپراتور مغول شاه جهان برای ملکه خود ممتاز محل ساخته شده است. بنای باشکوه در سواحل رودخانه یامونا با شکوه و عظمت خود به گونه ای ایستاده است که گویی می خواهد جهان را موعظه کند که عشق بزرگترین هدیه خداوند است.

این شاهکار هنری در سنگ مرمر سفید مکرانه توسط چندین گوهر گرانبها مانند یشم، کریستال، فیروزه، لاجورد، لازولی، یاقوت کبود، مرجان و الماس کار شده است تا به زیبایی بیافزاید. به تاج محل عجایب مرمر نیز می گویند. گشت و گذار در شهر تاریخی آگرا زیبایی و معماری گذشته با شکوه را به شما یادآوری می کند. این شهر به عنوان یکی از رمانتیک ترین شهرهای هند شناخته می شود. بازدید از شهر با قلعه ها، مساجد و مقبره ها در میان سبزه ها راهی عالی برای لذت بردن از تعطیلات خواهد بود. در نزدیکی تاج، قلعه سرخ، خانه گنج معماری مغول قرار دارد.

بخوانید
با نرم افزار رندر به دنبال چه چیزی باشیم

در نزدیکی تاج، قلعه سرخ، گنجینه معماری مغول قرار دارد. ساخت این قلعه عظیم در زمان تصدی اکبر در سال 1565 بعد از میلاد آغاز شد و توسط شاه جهان، نوه اکبر، تکمیل شد. کاخ ها، اتاق های پذیرایی و مساجد شگفت انگیز برجسته ترین سازه های قلعه سرخ هستند. قلعه آگرا شامل مساجد و قصرهای باشکوه با ماسه سنگ قرمز و مرمر سفید است. قلعه آگرا شاهکار طراحی و ساخت است. تعدادی ساختمان نفیس در داخل قلعه وجود دارد، از جمله مسجد موتی، دیوانه عام، دیوانی خاص و مسنمان برج، جایی که امپراتور شاه جهان در زندان درگذشت.

در 10 کیلومتری شمال آگرا آرامگاه اکبر در سیکاندرا قرار دارد. مقبره داخل قلعه، آرامگاه اکبر است که در آن دفن شده است. اکبر بزرگترین امپراتور مغول و یکی از سکولارترین افراد سلطنتی زمان خود بود.

بخوانید
استاد سازندگان در دوران باستان چه کسانی بودند؟

آرامگاه اعتماد الدوله در مرکز یک باغ بزرگ ایرانی قرار دارد که تقریباً یک و نیم کیلومتر در بالادست تاج محل قرار دارد. این سازه توسط ملکه نورجهان ساخته شده است.
از میان بسیاری از مکان های توریستی در هند، آگرا معروف ترین مکان است. لذت بردن تورهای آگرا با دیدن برخی از بناهای تاریخی بزرگ.Source by Somaya Jones

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.