علم داده: راز پیشرفت

علم داده شامل سازماندهی و تفسیر حجم عظیمی از داده ها صرف نظر از ماهیت، ساختار یافته یا بدون ساختار است.

تجزیه و تحلیل و تجسم مستلزم داشتن مهارت های فوق العاده در برنامه نویسی، تجزیه و تحلیل، ریاضیات، آمار، هوش تجاری و ارتباطات است.

بیایید یک بحث مختصر در مورد هر مهارت ضروری برای تبدیل شدن به یک دانشمند داده داشته باشیم:

الف) دانش و تیزبینی کسب و کار

درک زمینه ای و دانش صنعتی که در آن مشغول هستید به شما کمک می کند تا تجزیه و تحلیل دقیق و دقیقی از حجم عظیم داده ها داشته باشید. مهارت های ارتباطی مؤثر نیز نقشی حیاتی در انجام نقش ها و مسئولیت های یک دانشمند داده ایفا می کند.

بخوانید
5 شغل برتر سبز - افراد بیشتری که مشاغل یقه سبز را خارج از دانشگاه دنبال می کنند

ب) مهارت های فنی و آماری

دانش و درک عمیق از ابزارها و متدولوژی ها مانند SAS، R، Python و غیره بسیار حیاتی است. بدون داشتن دانش کامل نمی توان با مجموعه داده های بزرگ مقابله کرد، یعنی نمی توانید داده ها را دستکاری و پردازش کنید.

ج) مهارت های برنامه ریزی

زبان های برنامه نویسی مانند SAS، R و Python و غیره نقش مهمی در تجزیه و تحلیل داده ها دارند. اگر می خواهید به سراغ علم داده بروید، داشتن هر یک از این موارد ضروری است. همه چیز بستگی به زبان شما دارد.

د) مهارت های تجسم

داده های تجزیه و تحلیل و تفسیر شده باید به طور صحیح و سیستماتیک به مدیران ارشد و مدیریت ارائه شود. مهارت های تجسم موثر و کارآمد شما را در تجسم و ارائه اطلاعات مفید استخراج شده در قالب گزارش کمک می کند.

بخوانید
تاریخچه کوتاهی از نقشه های معماری

ه) مهارت های ارتباطی

مهارت‌های ارتباطی مؤثر به انتقال نتایج به‌دست‌آمده به مدیران کسب‌وکار و تصمیم‌گیرندگان کمک می‌کند تا تصمیم‌های هوشمندانه‌تر و منطقی‌تری اتخاذ کنند.

داشتن مجموعه مهارت های مورد نیاز، پایگاه دانش، دانش دقیق ابزارها، روش ها و تکنیک ها شما را به نقشه راه تبدیل شدن به یک دانشمند داده هدایت می کند.

نقش دانشمندان داده در حال حاضر چیست؟

حوزه علم داده با ارائه تعداد زیادی فرصت شغلی با بسته‌های حقوقی زیبا، فرصت‌های رشد زیادی را در زندگی مشتاقانی که به دنبال علم داده هستند باز می‌کند.

نقش های شغلی مختلفی در این زمینه وجود دارد که به شرح زیر است:

بخوانید
6 روش تامین مالی پروژه های ساختمانی

1) معمار داده

2) تحلیلگر داده

3) مهندس داده

4) مهندس داده کاوی

5) تحلیلگر هوش تجاری

حجم عظیم فرصت های شغلی موجود در زمینه علم داده، این زمینه را برای آینده افراد امیدوارکننده و مطمئن می کند. با قول دادن به آینده شغلی و حقوق و دستمزد، حرفه شما را به یک زمینه فحش دادن سوق می دهد.

مهمترین نقش مخاصمه دهندگان کلان داده این است که از قدرت تحلیلی خود برای کشف راه حل های تجاری پنهان برای مشکلات و موقعیت های تجاری پیچیده استفاده می کنند.

اهمیت علم داده در سازمان‌ها یا شرکت‌های تجاری یا برای کارآفرینان یک جنبه مشکوک نیست که باید به آن پرداخت. تبلیغات و مزایای موجود از این واقعیت مشهود است که علم داده خط حیاتی هر کسب و کاری است و مسئول رشد و توسعه آن است.

بخوانید
5 عاملی که چرا حرفه ای های جاوا باید Hadoop را بدانندSource by Shalini Madhav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.