تاریخچه صندلی لوکوربوزیه

صندلی و مبل لوکوربوزیه هنوز هم تا به امروز بازسازی می شود و توسط بسیاری از طراحان داخلی حرفه ای برای زنده کردن طرح های مدرن و ظریف خود استفاده می شود. مبلمان لوکوربوزیه سال ها پیش توسط یک معمار با استعداد طراحی شد که نظرات قوی در مورد زیبایی شناسی و کاربرد مبلمان داشت. تیم معماری طرحی جاودانه ایجاد کرد که هنوز در بسیاری از نمایشگاه های مبلمان استفاده می شود. همچنین بسیاری از طراحان مبلمان مدرن هستند که از این طرح به عنوان الهام بخش طراحی های خود استفاده کرده اند. مبلمان بسیاری وجود دارد که توسط برترین طراحان مبلمان امروزی طراحی شده اند که شبیه به طرح هستند.

بخوانید
درباره Corncribs و اشراف بی رنگ: معماری معاصر در کارولینای شمالی

طرح لوکوربوزیه توسط Charles-Edouard Jeannert-Gris توسعه داده شد. او بعداً به لوکوربوزیه معروف شد و به دلیل معماری، طراحی، نوشته‌ها و نقاشی‌هایش به شهرت رسید. این هنرمند عمدتاً به دلیل توسعه طراحی معروف به معماری مدرن یا “سبک بین المللی” شناخته می شود. در سال 1928، چارلز-ادوارد ژانرت-گریس شروع به معطوف کردن علاقه خود به مبلمان و معماری طراحی مبلمان کرد. صندلی ها و مبل های لوکوربوزیه پس از دعوت این هنرمند از معمار به نام شارلوت پریناند برای پیوستن به پروژه خود ساخته شدند. این دو طراح با استعداد از خطی از مبلمان شروع کردند که قرار بود فلز و بالشتک را با هم ترکیب کنند تا طراحی مدرن و در عین حال ظریفی ارائه دهند. در سال 1925، چارلز-ادوارد ژانرت-گریس کتابی نوشت که انتظارات او را از سبک و کارایی مبلمان بیان کرد. او از آموزه های خود از این کتاب برای طراحی خط مبلمانی استفاده کرد که هنوز هم محبوب است. این طراح بزرگ مبلمان را یک اثر هنری می دانست که برای انسان نیز مفید است و می تواند راحت باشد.

بخوانید
تخصص و تاریخچه قهوه درجه کومباکونام

Charles-Edouard Jeannert-Gris یک صندلی طراحی کرد که شامل ساختارهای لوله ای با روکش کروم بود. دو مورد از این طرح ها در پروژه های معماری معروف او مورد استفاده قرار گرفت. این طرح‌ها اصلاح شدند تا اینکه به طرح‌های مبلمان لوکوربوزیه معروف جهانی تبدیل شدند که امروزه شناخته شده‌اند. Charles-Edouard Jeannert-Gris همچنین طرح های خود را گسترش داد تا مبل و سایر “تجهیزات خانه” را به قول خودش در بر بگیرد. امروزه طراحان مبلمان زیادی هستند که تحت تاثیر این طراحی کلاسیک قرار گرفته اند. طراحان بعدی از این طرح به عنوان الهام بخش برای طراحی مبلمان منزل خود استفاده می کنند. تولیدکنندگان مبلمان هستند که حقوق طرح های کلاسیک را خریداری کرده اند و قانوناً می توانند طرح های دقیق معمار با استعداد را بازتولید کنند.

بخوانید
طراحی متمایز - درها و مصنوعات معماری عتیقهSource by Amy M. Miller

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.