پنج مزیت اصلی تمیز کردن کانال هوا

عوامل متعددی به مردم انگیزه می دهد تا از خانه های خود نگهداری کنند. این موارد شامل حفظ ظاهری زیبا، داشتن محیطی امن و سالم برای عزیزانشان، جلوگیری از تعمیرات و تعویض های پرهزینه و حفظ ارزش منزلشان است. بدون شک سلامت و امنیت خانواده شما مهمترین این دلایل است. مزایای تمیز کردن مجرای هوا آن را به یکی از مهم ترین مراحلی که باید در روال تعمیر و نگهداری خانه خود بگنجانید تبدیل می کند.

سرویس‌دهی منظم سیستم‌های تهویه مطبوع یکی از رایج‌ترین روال‌های تعمیر و نگهداری خانه است، زیرا اگر یک کولر گازی خانه شما خراب شود، ناراحت‌کننده خواهد بود و تعویض آن‌ها بسیار گران است. سرویس‌دهی سیستم‌های گرمایش و تهویه مطبوع شما برای کارآمد نگه داشتن آنها حیاتی است و باید شامل تمیز کردن کویل‌های خنک‌کننده، تابه‌های تخلیه، فن‌ها و مبدل‌های حرارتی باشد. تمیز کردن این اجزا می تواند منجر به ورود گرد و غبار، زباله، کپک یا مواد آلرژی زا به مجرای هوا شود که متعاقباً وارد خانه شما می شود. به همین دلیل مهم است که کانال های هوای خود را همزمان با تمیز کردن سیستم گرمایش و سرمایش تمیز کنید.

بخوانید
نحوه حذف کولر گازی توکار

۵ مزیت تمیز کردن و سرویس منظم سیستم گرمایشی و سرمایشی و مجاری هوا:

۱. پس انداز. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده تخمین می زند که حذف حتی چهار دهم اینچ گرد و غبار از کویل های سیستم خنک کننده، مصرف انرژی را تا بیست و یک درصد کاهش می دهد. این می تواند پول قابل توجهی را در قبض آب و برق صرفه جویی کند.

۲. دوام سیستمy برآوردها حاکی از آن است که از هر ده سیستم گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع، ۹ مورد از کار می‌افتند یا خراب می‌شوند زیرا روال تعمیر و نگهداری مناسب انجام نشده است. تعویض قطعات و نیروی کار برای سیستم گرمایش یا سرمایش می‌تواند بسیار گران باشد و هزینه تعویض کلی هزاران دلار است.

بخوانید
چگونه پنکه خود را تمیز کنیم

۳. کیفیت هوای خانه شما. بسیاری از مردم تمیز کردن مجرای هوا را برای حفظ هوای سالم داخل خانه ضروری می دانند. گرد و غبار، مواد حساسیت زا (گرده، موی حیوانات خانگی) و سموم (کپک، کپک، فضولات جوندگان) معمولاً در مجاری هوا یافت می شوند. اگر دریچه های هوا به طور مرتب تمیز نشوند، این ذرات می توانند به خانه شما رها شوند. حتی اگر اعضای خانواده آلرژی نداشته باشند، بسیاری از این ذرات پتانسیل ایجاد بیماری شدید را دارند.

۴. آلرژیس. اگر اعضای خانواده آلرژی دارند، تمیز کردن مجرای هوا اغلب لازم است تا محیطی سالم برای مبتلایان به آلرژی فراهم شود. تمیز کردن دریچه هوا می تواند به میزان قابل توجهی میزان آلرژن ها را در خانه کاهش دهد.

بخوانید
نحوه تمیز کردن سنسورهای میله شعله کوره

۵. o را حذف کنیدخواب. بوی کپک زدگی در خانه شما می تواند به این معنی باشد که گرد و غبار، کپک یا کپک ممکن است در مجاری هوا وجود داشته باشد که هیچ مقدار خوشبو کننده یا شمع هوا را از بین نمی برد. تمیز کردن مجرای هوا بو را تقریباً به طور کامل از بین می برد.

علاوه بر تمیز کردن منظم، توصیه می شود پس از هر یک از موارد زیر، دریچه های هوای خود را به طور حرفه ای تمیز کنید: ورود آب به کانال های شما (نشتی لوله آب، نشتی سقف، مدیریت تراکم معیوب توسط تهویه مطبوع)، سیل (در خانه یا شهر شما)، آتش سوزی در نزدیکی شما، کپک در حین تعمیر سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع شما پیدا شد، جوندگان یا حشرات در مجاری، بازسازی اصلی خانه و نقل مکان به خانه جدید شناخته شده اند.

بخوانید
نحوه برنامه ریزی ترموستات لوکس

Source by Kevin Johanson

The post پنج مزیت اصلی تمیز کردن کانال هوا appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.