در این تابستان صرفه جویی کنید و خنک بمانید

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نسبت به کولرهای اتاق کارایی بیشتری دارند. داشتن تهویه مطبوع با اندازه مناسب برای پاسخگویی به نیازهای خانه مهم است. واحدهای بزرگتر، در حالی که تصور می شود به طور کلی کارآمدتر هستند، اگر اندازه آنها بیش از حد باشد، کارایی لازم را نخواهند داشت. این باعث می شود که آنها به جای دویدن برای دوره های طولانی تر و کارآمدتر، به دفعات بیشتر روشن و خاموش شوند.

واحدهای با راندمان بالا عموماً هزینه بیشتری دارند، اما این واحدها می توانند با کاهش مصرف انرژی، هزینه اضافه کاری خود را بپردازند و به کاهش هزینه ها کمک کنند. واحدهای تهویه مطبوع جدیدتر می توانند تا نصف برق مصرفی کولرهای قدیمی را مصرف کنند.

بخوانید
حوله خشک کن و هر آنچه که باید بدانید

نکات مفید برای کمک به صرفه جویی در پول

صاحبان خانه می توانند با تنظیم ترموستات روی واحد تهویه مطبوع در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد یا بالاتر در هزینه خود صرفه جویی کنند. هر تنظیم نیم درجه زیر ۲۶ درجه سانتیگراد مصرف انرژی شما را تقریباً ۸ درصد افزایش می دهد. کویل های داخلی و خارجی را تمیز و عاری از گرد و غبار و گرد و غبار نگه دارید، زیرا این رایج ترین دلیل برای کارایی ضعیف است. حتما شارژ مبرد را بررسی کنید، اگر قادر به انجام این کار نیستید، ممکن است به یک پیمانکار خدماتی نیاز داشته باشید تا سیال را بررسی کند تا به درستی آن را برای حداکثر بازده خنک کننده تنظیم کند.

بخوانید
آیا باید کولر گازی بدون پنجره بخرید؟

نکات دیگری برای کمک به کاهش هزینه ها در تابستان

برای کمک به کاهش هزینه ها و کمک به خنک ماندن در ماه های تابستان، سعی کنید از ماشین ظرفشویی و سایر وسایل تولید گرما تا اواخر عصر با سرد شدن دما استفاده نکنید. در طول روز خانه را محکم بسته نگه دارید و سایه زدن به پنجره های شرقی و غربی خانه می تواند کمک قابل توجهی به خنک نگه داشتن وسایل کند.

همیشه مهم است که دستگاه خود را به طور منظم با تمیز کردن و تعویض فیلترهای هوا نگهداری کنید. فیلتر هوای تمیز به معنای مقاومت کمتر هوا برای کولر گازی است و تفاوت زیادی در کیفیت هوای خانه شما ایجاد می کند.

بخوانید
کولر آبی یا کولر گازی

یکی دیگر از راه‌های خوب برای کاهش این هزینه‌ها بر روی صورت‌حساب‌های خنک‌کننده، خودداری از خنک کردن اتاق‌های خالی است. می‌توانید با خاموش کردن دستگاه در زمانی که هیچ‌کس در خانه نیست، در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، و اگر مجبورید کولر گازی را در حالی که در خانه نیستید روشن نگه دارید، به‌جای روشن کردن دستگاه در تمام روز، از ترموستات زمان‌دار برای کمک استفاده کنید. با حداکثر چرخاندن دستگاه کمکی نمی کند، زیرا این کار یک اتاق در خانه شما را سریعتر خنک نمی کند.

بهترین و کارآمدترین راه برای خنک کردن خانه این است که ترموستات را روی ۷۸ درجه فارنهایت تنظیم کنید و به آن زمان دهید تا خنک شود.

بخوانید
نکات صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع

منابع گرمایی که باید در نظر داشت:

منابع گرمایی زیادی در اطراف خانه شما وجود دارد که می تواند از عملکرد کولر گازی شما در اوج عملکرد جلوگیری کند و هوای خنک شما را بدزدد. لامپ های رشته ای یکی از منابعی هستند که گرما از خود ساطع می کنند. این ایده خوبی است که به لامپ های فلورسنت یا لامپ های LED کارآمدتر تغییر دهید. یکی دیگر از منابع رایج گرما، دوش های طولانی و داغ است که دمای هوای داخل خانه شما را افزایش می دهد و رطوبت را به هوا می افزاید که باعث می شود هوا گرم تر شود. فقط با استفاده از چند مورد از این نکات مفید می توانید پول قابل توجهی را در کیف پول خود ذخیره کنید و در تابستان امسال خانه خود را زیبا و خنک نگه دارید.

بخوانید
توضیحی در مورد نحوه عملکرد پمپ های حرارتی

Source by Donna Kshir

The post در این تابستان صرفه جویی کنید و خنک بمانید appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.