راهنمای نصب سیستم تهویه مطبوع قابل حمل (پرتابل)

راهنمای نصب سیستم تهویه مطبوع پرتابل

دستگاه تهویه مطبوع پرتابل که به دلیل نصب سریع و آسان جایگزین مناسبی برای سیستم های تهویه مطبوع پنجره ای میباشند و میتوان حتی آنها را از محلی به محل دیگر متنقل کرد.

دستگاه های تهویه مطبوع پرتابل که هدف آنها خنک سازی میباشد. باید در جایی قرار بگیرند که هوای گرم تولیدی در این فرآیند به خارج از اتاق منتقل گردد. در اینجا ما به شما آموزش میدهیم که چگونه دستگاه های تهویه مطبوع قابل حمل را نصب و راه اندازی کنید .

تهویه مطبوع پرتابل

نصب خروجی هوای سیستم تهویه مطبوع پرتابل از پنجره

نکته مهم : ابتدا دفترچه راهنمایی که همراه با محصول شما هست را به دقت مطالعه کنید.(توجه به دستورالعمل سازنده و شرایط درست استفاده و رعایت مفاد گارانتی )

بخوانید
نکاتی برای انتخاب بهترین کولر گازی برای مصارف خانگی

دودکش تهویه مطبوع پرتابل

انتخاب محل مناسب برای نصب

۱.دستگاه تهویه باید جایی نزدیک پنجره و پریز برق قرار بگیرد

۲.اطمینان حاصل کنید که سیستم تهویه مطبوع خطری برای خاموش شدن نداشته باشد و جریان هوا توسط مبلمان ، گیاهان و غیره مسدود نشود.

اطمینان حاصل کنید که آیا کیت آداپتور پنجره با پنجره شما سازگاری دارد یا خیر

اگرچه همه دستگاه های تهویه مطبوع همراه با کیت آداپتور پنجره عرضه میشوند که بر روی اکثر پنجره ها قابل نصب هستند، اما در برخی موارد هنگام نصب دیده شده است که این کیت ها مناسب آن پنجره نیستند و شما شاید بتوانید این مشکلات جزئی را با کمی ابتکار حل کنید

چند نکته مهم :

. برای عملکرد بهتر دستگاه باید فاصله بین پنجره و آداپتور به دقت پر و عایق بندی شود تا گردش هوا به خوبی انجام شود .

بخوانید
ایران رادیاتور : معرفی برند و محصولات پر فروش

. میزان باز شدن پنجره خود را اندازه بگیرید تا مشخص کنید که آیا کیت آداپتور پنجره را می توان گسترش داد یا برش داد تا به درستی جا بیفتد.

دودکششیلنگ خروجی که همراه با تهویه مطبوع پرتابل ارائه شده را به دستگاه تهویه مطبوع وصل کنید.

ممکن است ابتدا باید یک شلنگ کانکتور خروجی را به دستگاه وصل کنید و سپس شلنگ را به کانکتور وصل کنید. که با توجه به دفترچه راهنما و دستورالعمل های دستگاه باید اجرایی کنید

شلنگ خروجی

اتصال پنجره شیلنگ خروجی را در جای خود محکم کنید.

لغزنده‌ها یا بست پنل های کیت پنجره را به طور کامل تنظیم کنید که شکاف بین پایه اتصال پنجره و کناره‌های پنجره را کاملاً پر کنند.

چند نکته :

اگر از یک تکه پلکسی گلاس استفاده می کنید، به آسانی آن را در کنار (یا بالای) اتصال پنجره شیلنگ خروجی بکشید و آن را در جای خود نگه دارید تا بتوانید پنجره را ببندید.

بخوانید
پیشرفته و چند منظوره – Newair ACP-1400H قابل حمل AC

پنجره را ببندید تا به خوبی اتصال پنجره با شیلنگ خروجی انجام گیرد و همه چیز را محکم در جای خود نگه دارد.

در برخی موارد، ممکن است لازم باشد که از نوار چسب برای مهر و موم کردن و درزگیری شکاف های اطراف اتصال پنجره و شیلنگ خروجی استفاده کنید. و کیت پنجره را محکم در جای خود نگه دارید.

تهویه مطبوع پرتابل

نصب دستگاه هنگامی که پنجره در دسترس نیست

دستگاه تهویه را از یک در شیشه ای کشویی خارج کنید.

نصب مشابه همان پنجره خواهد بود. اما احتمالاً نیاز شاید باشد که باید یک تکه پلکسی گلاس بخرید تا شکاف بین شلنگ اگزوز و بالای در را پر کنید. (ممکن است استفاده از درب کمی آزاردهنده باشد چرا که شلنگ به آن آویزان است)نحوه نصب دودکش تهویه مطبوع پرتابل

بخوانید
تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع و نکات

نصب تهویه از طریق سقف

در محل کار یا محیط های اداری که پنجره‌های بیرونی وجود ندارند یا دسترسی به آن مشکل دارد ،این نوع تهویه مطبوع را می‌توان از یک سقف تهویه و به آن متصل کرد. کیت های دریچه سقفی تجاری را می توان به صورت آنلاین یا از خرده فروش تهویه مطبوع محلی خود خریداری کرد.

چند نکته :

تعدادی از مشکلات و خطرات احتمالی در این روش وجود دارد. بنابراین قبل از انجام اینکار حتماً با پرسنل تعمیر و نگهداری ساختمان خود مشورت کنید.

همچنین می توان هوای خروجی را به اتاق زیر شیروانی تخلیه کرد. اما برای جلوگیری از آسیب به وسایل یا گرم شدن ناخواسته سایر قسمت های خانه توصیه می شود. قبل از اقدام از یک متخصص HVAC مشاوره دریافت کنید.

دودکش

شلنگ خروجی را از دیوار خارج کنید

بخوانید
کولر گازی اینورتر چیست؟

اگر پنجره ندارید و نصب طولانی مدت مورد نظر است، یک از یک پیمانکار و یا از کارشناسان مجرب تاسیس پلاس ک دارای مجوز هستند می توانند یک سوراخ را از طریق دیوار بیرونی ایجاد کند و یک پورت خروجی برای تهویه مطبوع پرتابل شما نصب کند.

شلنگ خروجی را از دودکش خارج کنید

در خانه هایی که دودکش دارند ، امکان هواگیری تهویه مطبوع از طریق خروجی شومینه وجود دارد.

از کیت آداپتور پنجره ارائه شده یا پلکسی برش مناسب سازی شده برای این فضا برای پر کردن شکاف های اطراف شیلنگ خروجی و دهانه شومینه استفاده کنید.

نکته مهم:از باز بودن و مسدود نبودن مسیر دودکش اطمینان پیدا کنید

امیدواریم که در این مقاله به اطلاعات مفیدی دست پیدا کرده باشید.

The post راهنمای نصب سیستم تهویه مطبوع قابل حمل (پرتابل) appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.