۱۰ دقیقه DIY: برای تست واحد HVAC خود از ترموستات دور بزنید

ترموستات فقط یک کلید است: درون آن مکانیزمی است که هر زمان که دمای خیلی بالا یا خیلی پایین را تشخیص دهد فعال می شود. و چون سوئیچ است، می توانید آن را خاموش کنید.

ابتدا مطمئن شوید که ترموستات روی ON تنظیم شده است و روی تهویه مطبوع یا گرما تنظیم کنید. ببینید آیا برنامه نویسی نادیده گرفته شده است یا خیر. در نهایت، اگر دستگاه شما با باتری کار می کند، باتری های خود را تعویض کنید.

هنوز در “دمای اتاق” نیستید؟ اکنون زمان آن است که با دور زدن ترموستات، خود واحد HVAC را بررسی کنید.

لوازم مورد نیاز: نوار چسب و خودکار یا مداد، پیچ گوشتی سر صاف، پیچ گوشتی سر فیلیپس

بخوانید
۷ نکته برای افزایش طول عمر کولر گازی اسپلیت

نحوه دور زدن ترموستات

۱. قطع کننده مدار سیستم HVAC خود را خاموش کنید.

۲. صفحه پوشش ترموستات را با یک پیچ گوشتی سر صاف بردارید. (هر مدل متفاوت است: برخی دارای صفحه پوششی هستند که به راحتی جدا می شود، در حالی که برخی دیگر از شما نیاز دارند که بچرخانید، یک زبانه را به پایین فشار دهید یا چند پیچ ​​را بردارید.)

۳. از پیچ گوشتی سر فیلیپس برای جدا کردن پیچ های دیواری از ترموستات استفاده کنید.

۴. با استفاده از نوار چسب، سیم هایی که از ترموستات خارج می شوند را برچسب بزنید. آنها با حروف R، W، Y، G و C در پایانه های ترموستات مطابقت دارند.

بخوانید
تهویه مطبوع مرکزی – آیا برای خانه شما مناسب است؟

۵. پایانه های ترموستات را با دقت باز کنید، سپس سیم ها را از ترموستات خود جدا کنید. می‌توانید از مقداری نوار چسب برای محکم کردن سیم‌ها و جلوگیری از افتادن آن‌ها در سوراخ دیوار استفاده کنید.

۶. سیم های R و W را وصل کنید. سیم های دیگر نباید با یکدیگر در تماس باشند. کلید مدار واحد HVAC را روشن کنید. کوره باید روشن شود قطع کننده مدار را خاموش کنید و سیم های R و W را باز کنید.

۷. با سیم های R و G، مرحله ۶ را تکرار کنید. این باید باعث فعال شدن فن شود. کلید مدار را روی واحد HVAC خاموش کنید و سیم ها را باز کنید.

بخوانید
آنچه در مورد پیمانکاران تهویه مطبوع نمی دانستید

۸. اگر مراحل ۶ و ۷ باعث فعال شدن کوره و فن شد، در این صورت شما ترموستات معیوب دارید. در اسرع وقت دستگاه خود را تعویض کنید.

۹. با این حال، اگر آزمایشات باعث روشن شدن کوره یا فن شما نشد، ممکن است سیستم HVAC مقصر باشد. مطمئن شوید که واحد شما برق می گیرد. اگر برق می‌گیرد اما کار نمی‌کند، می‌تواند نشان‌دهنده قطع شدن سیم اتصال ترموستات به کوره یا مشکل در کوره واقعی باشد. در این مرحله، باید با یک متخصص برای ارزیابی تماس بگیرید.

نتایج هر چه که باشد، شما فقط با انجام این آزمایش‌ها، بخشی از تغییرات را ذخیره کرده‌اید.

بخوانید
پیدا کردن یک پیمانکار واجد شرایط HVAC

Source by Adamus Ray

The post ۱۰ دقیقه DIY: برای تست واحد HVAC خود از ترموستات دور بزنید appeared first on آرین پادرا صنعت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.