گزینه های مختلف تهویه مطبوع شما چیست؟

اگر به دنبال کولر گازی هستید، ممکن است با گزینه های مختلف موجود امروز غرق شوید. در اینجا مروری بر رایج ترین انواع تهویه مطبوع است: واحد مرکزی، قابل حمل و پنجره.

تهویه مطبوع که یک واحد مرکزی است سیستمی است که کل خانه را خنک می کند. این شامل یک واحد هواساز است که هوای گرم را از خانه شما می کشد. هوای گرم از طریق مجاری به بیرون منتقل می شود. سپس هوای سرد را از طریق یک سیستم مرکزی که از طریق یک سری مجرای مختلف به اتاق های مختلف خانه شما متصل می شود، خارج می کند.

بخوانید
ایران رادیاتور : معرفی برند و محصولات پر فروش

برای اکثر صاحبان خانه، یک واحد مرکزی بهترین گزینه است زیرا در خنک نگه داشتن کل خانه شما موثر است. علاوه بر این، یک سیستم مرکزی به طور کلی بسیار آرام است (زیرا کمپرسور با صدای بلند در بیرون قرار دارد) و بسیار قدرتمندتر از واحدهای قابل حمل یا پنجره ای است. در نهایت، به جای تنظیم دمای متفاوت برای هر اتاق، می توانید دمای واحد مرکزی را از طریق ترموستات کنترل کنید.

اما نقطه ضعف این نوع کولر گازی این است که به مراتب گرانتر از گزینه های دیگر شماست.

یک سیستم مرکزی می تواند به دو شکل باشد: یک سیستم تقسیم یا یک سیستم بسته بندی شده.

بخوانید
اجاره کولر گازی قابل حمل – مزایا و معایب

یک سیستم بسته بندی شده شامل تمام اجزای یک واحد است که در خارج از خانه شما قرار دارد.

در مقابل، یک سیستم اسپلیت دارای دو بخش است، یونیت داخلی شامل هواگیر و واحد خارجی کمپرسور را نگه می دارد. اسپلیت یونیت در ایالات متحده بسیار رایج است.

یک واحد مرکزی یک سرمایه گذاری بزرگ است زیرا یک واحد بزرگ است که به طور دائم در محل ثابت است. علاوه بر این، برای راه اندازی کانال کشی نیاز به نصب حرفه ای دارد.

اگر شما یک آپارتمان نشین یا خریدار با بودجه هستید، ممکن است یک تهویه مطبوع قابل حمل یا تهویه مطبوع که روی پنجره شما قرار می گیرد را به جای سیستم مرکزی ترجیح دهید. به طور خاص، این نوع واحدها برای فضاهای کوچکتر یا اتاق هایی که فقط گاهی استفاده می شوند، مانند اتاق زیر شیروانی یا گاراژ، ایده آل هستند.

بخوانید
انتخاب نوع مناسب سیستم تهویه مطبوع برای خانه شما

بر خلاف واحدهای مرکزی، یک واحد قابل حمل یا پنجره را می توان به راحتی به تنهایی نصب کرد. برخی از واحدهای قابل حمل حتی دارای چرخ هستند تا بتوانید آنها را از اتاقی به اتاق دیگر بچرخانید. از سوی دیگر، واحدهای پنجره به طور کلی به پنجره متصل می شوند و قرار است در جای خود باقی بمانند.

با وجود تفاوت‌هایی که دارند، همه کولرگازی‌ها بر اساس یک اصل کار می‌کنند. به ویژه، آنها از برق برای کشیدن هوای گرم از اتاق شما استفاده می کنند. سپس هوا خنک می شود و دوباره به گردش در می آید و خانه شما را خنک می کند.

بخوانید
نحوه استفاده بهینه و تعمیر و نگهداری پکیج

Source by Jane Dabad

The post گزینه های مختلف تهویه مطبوع شما چیست؟ appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.