مراحل مختلف خدمات معماری

خدمات معماری نقش مهمی در ساخت هر ساختمان یا هر زیرساختی دارد. چنین خدماتی به بهترین وجه در زمینه ساخت و ساز برای اهداف بازاریابی استفاده می شود. مجموعه گسترده ای از خدمات وجود دارد که به ایجاد بهترین طرح ها برای بهبود ساختمان ها، منظره و غیره کمک می کند. درست از مرحله مفهومی تا زمان ساخت ساختمان، خدمات معماری نقش مهمی ایفا می کند. تمامی طرح ها را می توان بر روی کامپیوتر از طریق نرم افزارهای از پیش ساخته شده و طراحی مانند Revit Architecture، Auto CAD، 3D Studio Max و غیره ایجاد کرد.

طراحی مفهومی معماری
طراحی مفهومی معماری اولین مرحله از هر مرحله ساخت و ساز ساختمان یا زیرساخت است. طراحی مفهومی معمولاً توسط یک معمار ایجاد می شود که در آن او یک ساختمان را به صورت مفهومی طراحی می کند. قبل از اینکه Revit یا Auto CAD به وجود بیاید، طرح های مفهومی به صورت دستی بر روی کاغذ و به صورت اسکیس انجام می شد و بعداً پیش نویس می شد. در حال حاضر، با تعداد نرم افزارهای موجود امروزه، طراحی مفهومی بسیار آسان تر شده است.

بخوانید
برای تبدیل شدن به یک معمار شبکه های کامپیوتری چه چیزی باید بدانید؟

نقشه کشی و نقشه کشی ساختمانی
پس از نهایی شدن طراحی مفهومی، فرآیند ایجاد نقشه های ساختمانی برای ساختمان آغاز می شود. نقشه های ساخت و ساز مجموعه ای از نقشه ها هستند که برای تسهیل مرحله ساخت و ساز ایجاد می شوند. این شامل نقشه های کاملی است که کل ساختمان را در بر می گیرد. این برای ساخت دقیق بسیار مهم است. این شامل پلان سقف، پلان سقف منعکس شده، مقاطع، ارتفاعات، پلان الکتریکی، چیدمان ها، نقشه سایت و غیره است. این نقشه ها را می توان با استفاده از Auto CAD یا Revit ایجاد کرد.

مدلسازی اطلاعات ساختمان
مدل سازی اطلاعات ساختمان معماری مهمترین مرحله هر پروژه ساختمانی است. این فرآیند ساخت و ساز را زمان کمتری می برد و هزینه را کاهش می دهد. BIM در اصل به معنای جمع آوری تمام عناصر و داده های مربوط به ساخت و ساز ساختمان در یک مدل واحد است. BIM عملاً این احساس را از نحوه ظاهر و عملکرد یک مدل پس از ساخت می دهد. Revit Architecture محبوب ترین نرم افزار مورد استفاده برای ساخت مدل اطلاعات ساختمان معماری است.

بخوانید
بهترین طراحی چیدمان و جو را برای کلوپ شبانه خود داشته باشید

مدلسازی و رندر سه بعدی معماری
Architectural3D Modeling and Rendering برای بهبود بصری هر مدل یا تصویر ساختمان استفاده می شود. معماران مدل سه بعدی را با استفاده از Revit، Auto CAD 3D، 3D Studio max، Maya و غیره ایجاد می‌کنند. این مدل‌ها برای ایجاد حس واقعی عکس با استفاده از V-RAY، Scan line و غیره ارائه می‌شوند. سپس می‌توان از این تصاویر برای اهداف بازاریابی استفاده کرد. با استفاده از این نرم افزار می توان نمای داخلی و خارجی، سایت ها، منظره، اجسام آبی، آسمان و نور، مبلمان، محصولات و غیره را به صورت بصری افزایش داد. مدل سازی و رندر سه بعدی معماری به طور گسترده توسط شرکت های معماری، شرکت های طراحی داخلی، شرکت های ساختمانی و غیره استفاده می شود.

بخوانید
رندر معماری سه بعدی - اختراع بزرگ برای صنعت معمار

با سطح بالایی از تکمیل با فشار برای صرفه جویی در هزینه، استفاده از خدمات معماری مناسب ترین راه حل را برای صنعت مهندسی ارائه می دهد.Source by Amy C John

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.