انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما

افزایش دمای تابستان ممکن است شما را به فکر خرید یک کولر گازی جدید بیاندازد. قبل از خرید یک دستگاه تهویه مطبوع برای خانه خود باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. بهتر است تعیین کنید که چه نوع واحدی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد و واحد باید چه اندازه باشد. اندازه واحد، جایی که دستگاه قرار می گیرد و کارایی یک کولر گازی در نهایت سودمندی و کارایی آن را تعیین می کند. به خاطر داشته باشید که یک واحد با اندازه نادرست یا یک واحد واقع در پنجره ای که نور خورشید زیادی دریافت می کند، هزینه بیشتری برای کارکرد و عملکرد با استانداردهای پایین تر خواهد داشت.

انتخاب واحد تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای خاص شما

بخوانید
توضیحی در مورد نحوه عملکرد پمپ های حرارتی

قبل از انتخاب کولر گازی، مهم است که تعداد اتاق ها و اندازه اتاق های خانه خود را در نظر بگیرید. این نوع واحد مورد نیاز شما را بر اساس نیاز شما تعیین می کند.

هنگامی که اطلاعاتی در مورد خانه و نیازهای خود دارید، می توانید در مورد نوع واحدی که با نیازهای شما مطابقت دارد فکر کنید.

واحدهای قابل حمل برای یک فضای کوچک یا اتاق یک نفره هستند که نیاز به خنک کردن مکرر دارند. اینها قابل حمل هستند و می توانند به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر در خانه شما منتقل شوند. یونیت های دیواری برای فضاهای کوچک یا اتاق های یک نفره هستند اما راحتی قابل حمل بودن را ارائه نمی دهند. واحدهای سیستم اسپلیت برای اتاق های بزرگتر یا چندین اتاق در خانه هستند که نیاز به خنک کننده دارند. واحدهای کانالی برای اتاق های متعدد مناسب هستند تا کل خانه شما خنک و راحت باشد.

بخوانید
نکات خدمات تهویه مطبوع که می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند

انواع واحدهای تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع را می توان به طور کلی به سیستم های فشرده و سیستم های توزیع تقسیم کرد. سیستم های فشرده که به عنوان تهویه مطبوع اتاق نیز شناخته می شوند، برای گردش هوا در فضاهای محدود یا (نیمه محدود) ساخته می شوند. این یونیت های فشرده می توانند به صورت مستقل و یا در پنجره ها و دیوارها نصب شوند. آنها ممکن است برای پنجره های دوتایی یا کشویی فرمت شده باشند و به راحتی توسط مالک نصب شوند.

سیستم های تهویه مطبوع پنجره ای ارزان ترین واحدها هستند، در حالی که مدل های دیواری کمی گران تر هستند و با آستین فلزی در جای خود ثابت می شوند. تهویه مطبوع قابل حمل مستقل تقریباً ۲ تا ۳ فوت ارتفاع دارند و در یک کابینت چرخدار سفارشی قرار می گیرند که باید در نزدیکی پنجره یا وسیله تهویه دیگری قرار گیرد. در برخی از مدل ها، چگالش در یک سینی جمع می شود و باید به صورت دوره ای تخلیه شود.

بخوانید
پنج دلیل رایج تماس های تعمیر تهویه مطبوع

چه چیزی تفاوت قیمت بین واحدها را تعیین می کند؟

تفاوت قیمت ها با ویژگی هایی مانند تنظیم دقیق دما، کنترل از راه دور، گزینه های دمای کنترل شده و قابلیت گرمایش تعیین می شود. ایده خوبی است که یک دستگاه تهویه مطبوع کم صدا برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب در نظر بگیرید و مطمئن شوید که دستگاه به طور ایمن نصب شده است تا صداهای احتمالی مانند سر و صدا کاهش یابد.

سایر هزینه هایی که باید در نظر گرفته شود

بسیاری از صاحبان خانه ها بدون پرس و جو در مورد لوازم جانبی اضافی مانند پوشش های تهویه مطبوع (برای زمستان گذرانی) یا فیلترهای تهویه مطبوع (که معمولاً در سیستم های کل خانه نیاز به تعویض دارند) یک واحد تهویه مطبوع را انتخاب می کنند. بسیاری از واحدهای تهویه مطبوع جدیدتر عمر فیلتر طولانی‌تری دارند و رتبه‌بندی ستاره‌های انرژی بالاتری دارند که به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود. انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما می تواند تفاوتی در حفظ خونسردی و صرفه جویی در هزینه ایجاد کند.

بخوانید
انواع کولر گازی برای صاحبان خانه

پیش بینی اینکه چه زمانی به یک کولر گازی جدید نیاز دارید غیرممکن است، اما با خرید خارج از فصل می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. بسیاری از صاحبان خانه‌ها مدل‌های ارزان‌تر را انتخاب می‌کنند، در صورتی که واحد به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همیشه قبل از خرید برای بهترین معاملات خرید کنید.

Source by Donna Kshir

The post انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.