شرح شغل معماری

شرح وظایف معماری شامل کلیه کارهایی است که توسط یک معمار انجام می شود مانند برنامه ریزی، طراحی و ساخت ساختمان ها برای مقاصد تجاری و مسکونی. بنابراین یک معمار باید به تمام ساختمان‌های جدید و قدیمی علاقه داشته باشد تا ساخت، طراحی، سازگاری با محیط، نقشه‌کشی را بفهمد و در عین حال باید در ریاضیات و محاسبات خوب باشد. همراه با این شرح وظایف اصلی معماری، یک معمار باید دانش کاملی از نوع محیط و چگونگی تأثیر آن بر ساختمان‌ها در آن منطقه خاص داشته باشد.

امروزه بسیاری از کارها بر روی رایانه ها انجام می شود، زیرا نرم افزارهای جدیدی توسعه یافته اند که برای طراحی و انجام سایر طراحی های شغلی معماری استفاده می شود. بنابراین آگاهی کامل از همه اینها برای تکمیل کار به موقع ضروری است. کار یک معمار به صورت مجزا انجام نمی شود، اما نیاز به ارتباط نزدیک با متخصصان دیگر مانند نقشه برداران، مهندسان، کارگران ساختمانی و تامین کنندگان دارد. بنابراین یک معمار باید با همه اینها آشنا باشد، اینکه چگونه کار می کنند، از چه محصولاتی استفاده می کنند و چه مقداری مورد نیاز است. شرح شغل معمار نیاز به همکاری نزدیک با سایر گروه ها و نظارت بر پروژه از ابتدا تا انتها دارد.

بخوانید
معماری سیستم عامل اندروید

معمار با تمام تحصیلات لازم باید قدرت تخیل و تفکر شناختی خوبی داشته باشد. کار با هزینه و مدیریت زمان نیز یکی از مواردی است که توسط یک معمار انجام می شود. بنابراین شرح شغل معماری شامل همه اینها می شود.

فعالیت های کاری یک معمار

  • انتخاب سایت برای مشتریان خود
  • ساخت پیش نویس، چیدمان و طراحی سایت پلان و انجام نقشه های مقیاس بندی شده پروژه.
  • طراحی طرح های 3 بعدی هر جا که لازم باشد.
  • مشاوره با سایر متخصصان برای دوام طراحی.
  • استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری مانند Auto Cad و SketchUp برای طراحی کامل و سریع.
  • بررسی طرح برای بودجه و زمان موجود.
  • همکاری با پیمانکاران و کارگران ساختمانی.
  • بررسی پروژه از ابتدا تا انتها به گونه ای که تمام مشخصات طراحی، کیفیت و نیاز مشتری را برآورده کند.
  • حل تمام مشکلاتی که در حین ساخت ساختمان ایجاد می شود.
بخوانید
مقایسه مختصری از معماری یونان و روم

تمامی این فعالیت ها در شرح وظایف معماران گنجانده شده است. بنابراین شرح شغل معماری شامل همه چیز مربوط به این خواهد بود. همچنین معمار حرفه ای باید دانش عمیق ساختمان و ساخت و ساز، طراحی، مهندسی و فناوری، ریاضیات، کامپیوتر، مدیریت و مدیریت زمان، روابط عمومی، امنیت و امنیت عمومی و قانون و دولت داشته باشد. همچنین فردی که در شغل معمار مشغول به کار است باید از مهارت شنیداری خوب همراه با تفکر منطقی و شناختی، توانایی حل مسئله، تمایل به هماهنگی با نوشتن خوب، گفتار و مهارت تحلیل عملیات برخوردار باشد. آژانس های کاریابی مختلف را برای مشاغل معماری در هند و خارج از کشور بررسی کنید.

بخوانید
تمام امتحانات ورودی مهندسی هند (AIEEE)Source by R Oberoi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.