معماری را رها نکنید کار خود را ترک کنید؟

هرازگاهی این سوال در ذهن اکثر معماران پیش می آید که «آیا معماری را رها کنم؟». و احتمالاً این دلیلی است که شما این مقاله را می خوانید.

قبل از اینکه ادامه دهیم، اجازه دهید داستانی را برایتان تعریف کنم. بعد از اتمام تحصیلاتم، مطمئن نبودم که از کدام راه بروم. این احتمالاً به این دلیل بود که من نمی خواهم مانند جمعیت مهندسی انجام دهم. بنابراین، من مقاله‌ای را در مورد معماری ارائه کردم، زیرا به نظر می‌رسید مسیر شغلی همواری داشته باشد. شاید من در افکارم واضح بودم که کل فرآیند بسیار آسان خواهد بود. و فکر من زمانی سرعت گرفت که در آزمون ورودی یک کالج مشهور موفق شدم. اما بعد چه شد؟ اگرچه می‌توانستم مکان‌ها را در بهترین شرکت معمار دهلی مدیریت کنم، اما همیشه چیزی در ذهنم وجود داشت. “آیا من در جای مناسب هستم”، “آیا این شغلی است که من برای آن به دنیا آمده ام” و بسیاری دیگر.

بخوانید
مافیاهای آمریکایی - جورج لئونیداس لزلی - پادشاه دزدان بانک

باور کنید این داستان فقط یک موجود نیست، این روزها رایج شده است و از اینجا کل درام شروع می شود. از همان ابتدا باید به دنبال دلایلی باشیم که علیرغم داشتن مدرک و مهارت عالی معماری، چرا اکثر افراد به ترک شغل خود فکر می کنند. بیا بحث کنیم.

1.شاید تصور شما از معمار شدن اشتباه بوده است!!

همانطور که قبلا ذکر شد، اکثر مردم به انتخاب معماری به عنوان یک گزینه شغلی فکر می کنند زیرا از مسیر مهندسی سنتی می ترسند. اگر شما هم همین کار را می‌کنید، وقت آن است که در همان شروع حرفه‌تان شفاف باشید.

در مورد مهارت های خود و آنچه واقعاً می خواهید در زندگی خود انجام دهید شفاف باشید. به نظر من، اگر ابتدا ریشه ها را قطع کنیم، درخت معضل هرگز رشد نمی کند.

بخوانید
بارسلونا درج شده - آنتونی گائودی - آثار کامل معماری توسط راینر زربست

2. شاید درآمد شما در حد و اندازه نباشد!!

بالاخره هر فردی برای درآمد مناسب کار می کند و اگر نشد سوال بالا واضح است. آیا برای سودآوری بیشتر درآمد کسب می کنید؟ چه چیزی بیشتر می توانید کسب کنید و چگونه به آن دست خواهید یافت؟

اگر یک کسب‌وکار معمار را اداره می‌کنید، ابتدا از خود بپرسید: “آیا می‌توانید حداقل این مقدار از آنچه را که سرمایه‌گذاری کرده‌اید به دست آورید”، “آیا شما مطابق با رضایت مشتری هستید” و موارد دیگر.

3. آیا قبل از زمان انتظار زیادی دارید؟

و بله، این بدیهی ترین تفکر است. ما شروع به انتظار بیشتر از کسب و کار خود قبل از زمان می کنیم. چگونه چیزی در دوره اولیه اینقدر مثمر ثمر خواهد بود؟ شما همچنین از یک پروژه به پروژه دیگر می پرید تا همیشه بدون تکمیل پروژه اول بهتر عمل کنید. و اگر بعدی برای شما درو نکند، منجر به ناامیدی خواهد شد. دوست من فقط روی تصمیماتت محکم باش!!

بخوانید
ساختمان سبز - نقطه عطف در حوزه صنعت معماری

4. شاید رزومه شما چیزی نباشد که یک شرکت به آن نیاز دارد

ما همیشه بر اساس خودمان کامل هستیم، اما ممکن است این مورد در هر سناریویی صدق کند. این ممکن است عاملی باشد که شرکت شما چیز دیگری غیر از آنچه در رزومه ذکر شده است می خواهد یا ممکن است شرکت افراد را استخدام نکند.

اینها برخی از عواملی هستند که ممکن است واقعاً بر تصمیمات شما تأثیر بگذارند، اما ترک شغل هرگز راه حل نیست. بنابراین، برای جلوگیری از این امر چه کاری می توان انجام داد؟

• درخواست خود را قوی کنید زیرا یکی از دلایل واضح رد شدن است. شما باید این سه عامل را در برنامه خود لحاظ کنید.

• جلد نامه
• از سرگیری
• نمونه کارها

در مورد نمونه کارها معماری، برای استخدام بالقوه، یک پاسخ مناسب برای همه وجود ندارد، اما به طور کلی، شما باید حداقل دو نمونه کار داشته باشید.

بخوانید
آیا پلان های سه بعدی بهتر از پلان های دو بعدی هستند؟

• درخواست خود را مرتبط و قطعی کنید

لطفاً پتانسیل های خود را به اشتراک بگذارید که واقعاً حمل می کنید. زیاد خودنمایی نکنید زیرا مطمئناً در مصاحبه گرفتار این موضوع می شوید. به عنوان مثال، اگر در ساخت سفال تجربه دارید، به سراغ بت های طلا نروید.

ممکن است شما را به جای اشتباه هدایت کند و در تصمیمات خود پشیمان شوید.

• تجربه خود را برای شرکت مناسب کنید

به عبارت دیگر، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت ها و صلاحیت های شما چگونه نه تنها با موقعیتی که به دنبال پر کردن آن هستند، بلکه با فرهنگ شرکت همخوانی دارد؟

• به جای صرفاً ترک کردن، بر اصلاح مهارت های خود تمرکز کنید.

چیزی که می تواند شما را از ترک شغل معماری نجات دهد، تمرکز بر مهارت هاست. موردی را که در حال حاضر دارید بهبود دهید و سعی کنید موارد جدید را نیز اجرا کنید. عجله نکنید زیرا همه این کار را می کنند، این کار را انجام دهید زیرا برای شما مهم است. می توانید به دنبال برخی از آنها باشید
شرکت طراحی داخلی در دهلی که به خوبی انجام می دهند.

بخوانید
برنامه ریزی شهری چیست؟

• بیاموزید که چه چیزی پرطرفدار است

شناخت روندها در عصر امروز بسیار مهم است. این به شما کمک می‌کند تا بدانید بازار از شما چه می‌خواهد و بر این اساس خود را معرفی کنید. این قانون سرانگشتی برای تبدیل شدن به شغل شما به عنوان یک معماری عالی است.

و در پایان می‌خواهم این جمله را به پایان برسانم: «هر چیز خوبی که می‌سازیم، در نهایت ما را می‌سازد». با تشکر!!Source by Om Prakash Singh Kumar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.