هنر و معماری هند

هند به دلیل میراث فرهنگی متنوع با علایق خاص در هنر، معماری و سرگرمی مقصد مردم در سراسر جهان است.

از غارهای کوجراهو گرفته تا تاج باشکوه، معماری هندی همیشه مورد توجه و قدردانی بوده است. هنر هند در چنین معماری عمیقی به تصویر کشیده شده است. تقارن در معماری در تاج محل یا قدردانی از معبد اخیراً ساخته شده Akshardham توجه همه در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

امروزه، بازدیدکنندگان نه تنها به سازه های ساخته شده در گذشته متمرکز شده اند. هنر هند نیز در مدرنیزاسیون جامعه به تصویر کشیده شده است. همچنین می توان آن را اتخاذ غرب زدگی برای خیر نامید! ساختمان های شرکت ها، مراکز خرید، مراکز خرید، قطارهای مترو نیز توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.

بخوانید
مشهورترین نقاشی او (پرتره ویولت هیمن) - اودیلون ردون

با گذشت سالها، نگرش هند به این هنر تغییر کرده است. نمایش هایی از هنرمندان هندی در خارج از هند نیز وجود دارد. خوانندگان هندی، نوازندگان کلاسیک و فولکلور و نقاشان تقاضای بزرگ غرب هستند.

لباس‌های فرهنگی هندی نیز وارد بازارهای خارجی شده است. دورانی که سنت های هندی به بازارهای هند محدود می شد گذشته است!

طراحان خارجی در حال استفاده از سبک های هندی در لباس طراحان خود هستند. طراحان هندی نیز جایگاهی برای خود در بازار مد بین‌المللی ایجاد کرده‌اند. طراحان هندی نیز استعداد خود را در هفته مد بین‌المللی و چنین برنامه‌هایی که مورد تحسین قرار می‌گیرند، به نمایش می‌گذارند. هند قبلاً در تجارت جهانی نشان داده است اما هنوز راه درازی در پیش دارد!!

بخوانید
3D، 4D، 5D و 6D BIM عجب! به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید

جدا از چیزهای متنوعی که هند به خاطر آن مشهور است، سرگرمی و دقیقاً بالیوود، اخیراً تحسین بین المللی زیادی را به خود جلب کرده است. ستاره های سینما به فیلم های هالیوود، نمایش های بین المللی بازی، مراسم جوایز بین المللی و غیره دعوت می شوند.

فیلم های هندی هر روز اکران های متفاوتی برای هموطنان و خارج از کشور دارند. با روند فیلم‌های متقاطع، بالیوود شهرت بیشتری پیدا کرده است، زیرا این گونه فیلم‌ها نه تنها به زبان انگلیسی ساخته می‌شوند، بلکه برای مخاطبان وسیع‌تری ساخته می‌شوند، بلکه سوژه‌های فکری قوی‌تری را نیز ارائه می‌کنند. این بدان معنا نیست که اصل فیلم های هندی در برابر چنین فیلم های هنری باخته است. فیلم‌های هندی به خاطر خط داستانی و آهنگ‌هایشان مورد علاقه هستند. فیلم‌های هندی نیز در فهرست کوتاه جوایز اسکار که معتبرترین جوایز بین‌المللی است، قرار دارند.

بخوانید
شانگهای - شهری با چهره های متعدد

نه تنها فیلم‌های بالیوود، بلکه فیلم‌های منطقه‌ای نیز وارد سن شدند. اخیراً سر و صدایی شنیده می شود که مرد عنکبوتی – این فیلم در Bhojpuri ساخته می شود.

این به دست دادن هند و جهان استنباط می کند. نه تنها جهان فیلم های هندی را با آغوش باز می پذیرد، بلکه هندی ها نیز آماده پذیرش فیلم های بین المللی با مدت زمان کمتر و بدون آهنگ در مقایسه با فیلم های معمولی هندی هستند.Source by Tarang Bhargava

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.