Revit Modeling – به کاربران این امکان را می‌دهد که در IT تجدید نظر کنند

طراحی ساخت و ساز مدرن شامل فرآیند تغییر و بازنگری مداوم است. دسترسی و دقت ابزارهای نرم افزاری که این بازنگری ها را امکان پذیر می کند، بخشی از شالوده فنی صنعت است. با توجه به اینکه مدل سازی سه بعدی معماری به طور فزاینده ای عمق بیشتری به روش های ساخت و ساز اضافه می کند، استفاده از Revit Architecture برای خدمات معماری به سرعت به یک گزینه نرم افزاری ارجح تبدیل می شود.

نرم افزار BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان)، Autodesk’s Revit طراحی یک ساختمان، ساختار و اجزای آن را به صورت سه بعدی امکان پذیر می کند. یادداشت ها، پارامترها، نظرات یا توضیحات را می توان به مدل سه بعدی اضافه کرد و همچنین می توان به نقشه های دو بعدی و اطلاعات ساختمان از پایگاه داده مدل دسترسی داشت. تصور می شود که Revit مخفف ‘Revise It’ باشد. طراحی و مستندسازی عناصر و سازه های معماری با مدل سازی سه بعدی اطلاعات هندسی، غیر هندسی و ساختمانی را امکان پذیر می کند. ویژگی های ویژه Revit شامل فرآیندهایی است که در آن اجزاء، نماها، یادداشت ها و نظرات به طور یکپارچه ادغام می شوند، به طوری که هر گونه تغییر، اضافه یا حذف به طور خودکار آن تغییرات را در سراسر مدل به روز می کند. این ارتباط بین اجزاء یکی از مزیت های کلیدی Revit است.

بخوانید
نرم افزار سرویس Dreaming

در Revit Architecture، مدل‌های کل ساختمان‌ها را می‌توان در محیط پروژه کار کرد یا اجزای سه بعدی را می‌توان در محیط ویرایشگر خانواده کار کرد. ابزارهای موجود در Revit می توانند در طراحی واحدها/اشیاء پیش ساخته یا مدل های هندسی وارداتی مفید باشند.

مدل ها می توانند با موتور رندر Revit کاملا واقعی به نظر برسند و رندرها را می توان به سرعت تولید کرد. این کار را می توان با مدل پیش ساخته دیوار، کف یا ابزار و یا با ساخت مدل ها، دیوارها و مصالح خود انجام داد. با مواد «عمومی»، چرخش، اندازه، روشنایی و شدت بافت‌ها، نقشه‌های براق، نقشه‌های شفافیت، نقشه‌های انعکاس، نقشه‌های بازتابی مورب، نقشه‌های حفره، و نقشه‌های برآمدگی را می‌توان تعریف و تغییر داد.

بخوانید
چشم انداز شغلی جالب برای تمرین کنندگان Revit

علاوه بر این، Revit می تواند طراحی، همکاری بین رشته ها و تجسم را در طول هر مرحله از فرآیند فعال کند. برای طراحی مدل ها می توان از اجزای ساختمان استفاده کرد. ابزار Revit می تواند ساختارها را تجزیه و تحلیل و شبیه سازی کند و مستندات را می توان از این مدل ها تولید کرد.

همکاری توسط Revit فعال می‌شود تا چندین ذینفع پروژه بتوانند بر روی مدل‌های مشترک مرکزی، میزبانی شده در سرورهای ابری، ایجاد شده با تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا کار کنند و بنابراین، طراحی می‌تواند به راحتی و با دقت ارتباط برقرار کند.

خدمات مدل‌سازی سه‌بعدی معماری Revit مجموعه‌ای از فعالیت‌های مفید برای صنایع معماری و ساخت‌وساز را به شرح زیر ممکن می‌سازد:

واژه نامه فواید:

پلتفرم BIM چند رشته ای: Revit را می توان برای ایجاد BIM، یک پلت فرم یکپارچه که امکان همکاری بین رشته ای و بین خدماتی، کاهش خطاهای ترجمه داده ها و ساده سازی فرآیند طراحی را فراهم می کند، استفاده کرد.

هماهنگی: Revit هماهنگی بین اعضای یک تیم پروژه گسترده را در مکان های مختلف امکان پذیر می کند. اطلاعات را وارد می کند، صادر می کند و پیوند می دهد.

بخوانید
آموزش از راه دور در جامائیکا و کارائیب

برای معماران: Revit در تمام مراحل معماری، از طراحی مفهومی تا مستندات ساخت و ساز، سفر می کند.

برای مهندسان سازه: ابزارهای خاص طراحی برای سازه ها توسط Revit برای ساخت مدل های سازه ای ادغام شده با سایر اجزای ساختمان استفاده می شود.

برای مهندسان MEP: سیستم های MEP را می توان با دقت بهبود یافته و هماهنگی دقیق تر بین اجزای معماری و سازه ایجاد کرد.

برای متخصصان ساخت و ساز: قابلیت حیات و هدف طراحی سازه را می توان ارزیابی کرد. مواد، کمیت و کیفیت آنها، توسط متخصصان طراحی و ساخت مجازی (VDC) قابل نظارت است.

چرا Revit محبوب است:

خوب دلایل زیادی وجود دارد، دلیل اصلی این است که یک برنامه طراحی ساختمان هدفمند است. برخی از دلایل محبوبیت محبوبیت آن عبارتند از:

• مشاهده خانه های آینده: طراحان خانه می توانند به سرعت طرحی از پلان های طبقه را ترسیم کنند و حتی طرح را ویرایش کنند. خانه های آینده را می توان از قبل مشاهده کرد و تغییرات را بر این اساس انجام داد.

بخوانید
به دنبال الهام از طراحی استخر هستید؟

• تغییر آسان: در مرحله طراحی و برنامه ریزی، همیشه احتمال ایجاد تغییرات متعدد در ساختار و پلان ها وجود دارد. با نرم افزار مدل سازی Revit BIM، اینها به راحتی، خودکار و دقیق انجام می شود.

• ذخیره سازی داده ها: Revit مجموعه ای از مولفه های پارامتریک را ارائه می دهد. این امر تغییر اجزای طراحی را آسان می کند. این مولفه های پارامتری را می توان ذخیره کرد یا به عنوان مرجع برای پروژه های دیگر استفاده کرد.

• ایجاد اسناد ساخت و ساز با کیفیت بالا: نرم‌افزار مدل‌سازی Revit از فناوری سه بعدی استفاده می‌کند که به مدل‌ها و پلان‌ها، بخش‌ها و زمان‌بندی‌های سه‌بعدی اجازه می‌دهد تا به مدل پایه سه بعدی مرتبط شوند و اسناد ساخت و ساز دقیق را ممکن می‌سازد.

• هزینه پروژه: با Revit، سازنده می تواند صورت حساب های مقادیر خودکار را تولید کند. همچنین، از آنجایی که همه تغییرات، مثلاً از وسایل روشنایی گرفته تا لوله‌ها، تداعی‌کننده هستند و در نتیجه می‌توان تفاوت‌ها در هزینه‌ها را کنترل کرد، به یک معیار کنترل هزینه موثر تبدیل می‌شود.

بخوانید
علم و مهندسی کامپیوتر چیست؟

Revit با Collaboration for Revit (C4R) دامنه قابلیت‌های بیشتر را در بر می‌گیرد. کاری که C4R در اصل انجام می دهد، اتصال تیم ها است. C4R به تیم‌های پروژه از رشته‌ها، مکان‌ها یا شرکت‌های مختلف کمک می‌کند تا با دسترسی متمرکز به مدل‌های Revit با یکدیگر در فضای ابری کار کنند. این اجازه می دهد تا همه اعضای تیم در فرآیند BIM شرکت کنند.

بنابراین، Revit فقط یک نرم افزار مشتری ساده مبتنی بر دسکتاپ نیست. Revit در مورد اتصال افراد، اطلاعات و فرآیندها است. با هر نسخه جدید، Revit خود را مجدداً اختراع می کند و فرآیندهای تجاری را احیا می کند و به کاربران امکان می دهد با انعطاف بیشتری با یک طراحی کار کنند و در صورت نیاز، فوراً “بازنگری IT” را انجام دهند و طراحی را به مرحله بعدی برسانند.Source by Kuldeep Bwail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.