بعد از انجام رشته معماری چه دوره هایی را می توانم دنبال کنم؟

در مقطع کارشناسی، هنر برنامه ریزی و اجرای طرح های هر ساختمان را به صورت سیستماتیک یاد می گیرید. در عین حال، ظرفیت سازه ای ساختمان های مختلف و تفاوت روش های ساخت آنها را درک می کنید. هنگامی که درک درستی از آن به دست آوردید، ممکن است از خود سوال کنید که بعد از مدرک معماری چه کاری باید انجام دهید؟ پاسخ به این این است که ممکن است بخواهید دانش خود را گسترش دهید و مهارت های مشترک را تقویت کنید، از این رو دریافت مدرک MBA یک گزینه سودمند است.

برخی از دوره های دیگر که می توانید بعد از مدرک معماری دنبال کنید –

بخوانید
انجام گواهینامه AWS چقدر ارزش دارد؟

MBA در مدیریت پروژه های ساخت و ساز – بسیاری از کالج ها مانند RICS، مدرسه محیط های ساخته شده دارای یک برنامه MBA بی نظیر در مدیریت پروژه های ساختمانی هستند. تمرکز اصلی آنها این است که به شما کمک کنند در زمینه مدیر پروژه و موارد دیگر مانند اینکه چگونه یک بازیکن تیم باشید و در عین حال آن را مدیریت کنید، برتر باشید. این موسسه شما را راهنمایی می کند که چگونه تیمی از متخصصان از جمله معماران، مهندسان سازه، مهندسان برق و بسیاری دیگر را رهبری کنید. این برنامه MBA به شما دانش و مهارت هایی از جمله مدیریت پروژه، مدیریت کسب و کار، ساخت و ساز و پایداری می دهد.

بخوانید
بررسی اره رومیزی Proxxon 37070 FET

MBA در املاک و زیرساخت های شهری – این یک برنامه منحصر به فرد است که تعادل جنبه های فنی و مدیریتی را حفظ می کند که اگر می خواهید رشته املاک و مستغلات ایندیانا را دنبال کنید لازم است. در این دوره، شما به خوبی با موضوعاتی مانند توسعه تجارت، توسعه املاک و مستغلات، بازاریابی املاک و مستغلات، ارزش گذاری املاک و مدیریت املاک و مستغلات شرکتی و مدیریت تسهیلات تجهیز خواهید شد.

MBA در اقتصاد ساخت و ساز و نقشه برداری کمی – شما می توانید دانش و درک زیادی را در حین تحصیل در اقتصاد ساخت و ساز و نقشه برداری کمی مانند تدارکات، مدیریت تجاری، مدیریت مالی پروژه های ساختمانی به دست آورید. می توان روی انواع مختلف پروژه ها مانند دفاتر تجاری، مسکونی، هتل، بیمارستان و ساختمان های سازمانی، ساختمان های صنعتی، جاده ها، بزرگراه ها، پل ها و زیرساخت ها کار کرد.

بخوانید
راه‌حل‌های MEP (M&E) محیط‌زیست چگونه می‌توانند زیبایی‌شناختی نیز داشته باشند

کارشناسی ارشد در معماری و طراحی شهری- دانشجویانی که کارشناسی ارشد خود را در این رشته انجام می دهند مقدار قابل توجهی دانش در زمینه های طراحی معماری، املاک و مستغلات و امور مالی عمومی، فرهنگ طراحی، حکمرانی شهری و علوم انسانی به دست می آورند. با در نظر گرفتن مناطق ذکر شده در بالا، آنها یک توالی استودیوی طراحی برای توسعه کار طراحی تحلیلی، تصویری و نظری با پرداختن به پویایی های پیچیده شهری در سطح جهانی ایجاد کرده اند.

کارشناسی ارشد معماری- معماری در مقطع کارشناسی ارشد یک برنامه دو ساله گسترده است که در آن نه تنها نحوه طراحی و ساخت نقشه های سازه ای یک ساختمان، بلکه باغ ها، بیمارستان ها، پارک های موضوعی و غیره را نیز یاد می گیرید. حداقل باید 50 درصد امتیاز کسب شود. در آزمون های ورودی شما می توانید در بسیاری از موضوعات مانند معماری منظر، طراحی شهری، طراحی صنعتی، برنامه ریزی منطقه ای و غیره تخصص داشته باشید.

بخوانید
کسب مدرک لیسانس در کالج طراحی داخلی

هنگامی که کارشناسی ارشد را پس از معماری انجام دادید، گزینه های شما از نظر شغلی فقط گسترش می یابد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تحقیقات کاملی انجام دهید و از تمام کالج های مختلفی که دوره های ذکر شده در بالا را در دسترس دارند، عبور کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که شما برنامه درسی و موضوعاتی که آنها باید ارائه دهند را مرور کنید و سپس تصمیم بگیرید که چه رشته ای را می خواهید دنبال کنید.Source by Erric Ravi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.