مزایا و معایب یک شغل در معماری

طرفداران

شما می توانید کاری را که دوست دارید انجام دهید

معماری یک علاقه است. معمار شدن برای افرادی است که نمی توانند کار دیگری را تصور کنند. اگر کمال گرا هستید و عاشق خلاق بودن هستید، معماری ممکن است برای شما مناسب باشد. شما همچنین می توانید چیزهای واقعی و ملموس بسازید که بسیار راضی کننده است. شما می توانید خود را از طریق شغل خود ابراز کنید و چشم انداز خود را اجرا کنید.

شما کارهای مختلف زیادی انجام می دهید

شما هرگز به عنوان یک معمار خسته نخواهید شد. پروژه ها پیچیده هستند و شما انواع کارها را انجام خواهید داد. همچنین رشته معماری همواره در حال تغییر است. روندها و فناوری ها دائماً در حال تغییر هستند. برای به روز ماندن باید کمی پیشرفت حرفه ای انجام دهید، اما این بدان معناست که همیشه در حال یادگیری خواهید بود.

بخوانید
چگونه به یک تصویرگر معماری تبدیل شویم

معماری مهم است

شما با معماری تفاوت ایجاد می کنید. شما ممکن است سرطان را درمان نکنید، اما به مردم مکان‌های امن و سالمی برای زندگی و کار می‌دهید. کاری که انجام می‌دهید نیز مهم است زیرا شما مسئول ایمن بودن ساختمان‌های خود هستید. بله، فشار زیادی است، اما آیا در مورد همه کارهایی که ارزش انجام دادن دارند، اینطور نیست؟

منفی

معمار شدن به تلاش زیادی نیاز دارد

زمان زیادی طول می کشد تا معمار شود. دوره آموزشی مشابه سایر مشاغل مانند وکالت و پزشکی است. حداقل هشت سال طول می کشد تا مجوز خود را در ایالات متحده دریافت کنید. ابتدا، شما باید مدرک معتبر معماری بگیرید، که یا لیسانس معماری 5 ساله یا کارشناسی ارشد معماری 2 تا 3 ساله است. سپس باید برنامه ای را به نام IDP (برنامه توسعه کارآموز) تکمیل کنید. این کار حداقل 3 سال دیگر طول خواهد کشید. در این مدت شما در یک دفتر معماری کار خواهید کرد و تجربه حرفه ای کسب خواهید کرد. شما همچنین باید آزمون ARE (آزمون ثبت نام معمار) را بگذرانید. این یک امتحان 7 قسمتی است که مهارت شما را به عنوان یک معمار آزمایش می کند. بعد از انجام همه این کارها، بالاخره یک معمار شدی!

بخوانید
ایده های جدید در طراحی خانه مدرن

ساعت و پرداخت

دستمزد یک معمار بد نیست، اما اگر آن را با مشاغلی با شرایط آموزشی و مجوز مشابه مقایسه کنید، بسیار کمتر است. طبق گزارش Salary.com، متوسط ​​درآمد معماران 42000 تا 113000 دلار بسته به تجربه است. منتظر ساعات طولانی و استرس زیاد باشید. این یک حرفه مهلت محور است.

زمان سختی است که اقتصاد در حال سقوط است

معماری و ساخت و ساز وابسته به اقتصاد است. وقتی اقتصاد خوب باشد، معماری یک حرفه پردرآمد است. کسب و کارها در حال رشد هستند و خانواده ها در حال بهبود خانه های خود هستند. این به معنی هزاران پروژه جدید برای معمار است. وقتی اقتصاد بد است، فرصت ها ناپدید می شوند و بسیاری از معماران خود را بدون کار می بینند.

بخوانید
متدولوژی چابک در مقابل توسعه نرم افزار سنتیSource by Michelle J Houser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.