تاریخچه کوتاهی از نقشه های معماری

برای صدها سال نقشه های معماری با دست و با جوهر روی کاغذ بازتولید می شد. این نقشه های مقیاس بر اساس قراردادهای استاندارد ترسیم شده و به عنوان نقشه های ساختمانی، طرح های کاری و به عنوان رکورد استفاده می شود. در طول قرن بیستم، پیشرفت‌های فنی، روشی را که طراحان نقشه‌کشی انجام می‌دهند، تغییر داد. معرفی فناوری دیجیتال باعث تغییر پیش نویس به کمک رایانه یا CAD شده است.

خاستگاه طرح‌های دقیق سازه‌های رایج در دوران مدرن در رنسانس بود، زمانی که هنرمندان طرح‌های دقیقی از ساختمان‌های کلاسیک ساختند و شروع به طراحی ساختمان‌هایی کردند که تصور می‌کردند. در آن روزها، رندرها شامل اندازه‌گیری نمی‌شد و قراردادهای طرح‌های تفصیلی هنوز تنظیم نشده بود. از سازندگان انتظار می رفت که تصویر را دنبال کنند و جزئیات را بررسی کنند.

بخوانید
وظایف میلگرد دیتیل و نقشه های قرار دادن جزئیات میلگرد

با پیچیده‌تر شدن ساختمان، هنر طراحی نقشه‌ها به گونه‌ای پیش رفت که همه چیز با جزئیات بیان شد. کار کردن بر روی نقشه ها از جمله تمام سطوح جزئیات، فرآیندی برای بیان مشکلات مهندسی و ساخت و ساز قبل از شروع ساختمان واقعی شد. ایجاد طرح های دقیق به جلوگیری از تاخیر در ساخت و ساز، برآورد هزینه و کمک به سازنده کمک می کند تا به یک پروژه متعهد شود.

در نهایت، قراردادهای مورد استفاده در معماری مدرن توسط معمارانی که نقشه ها را تهیه کردند، پذیرفته شد. نماهای خاصی استاندارد شدند، مانند پلان های طبقه، که نماهای افقی از کف یک ساختمان معمولاً در ارتفاع سه فوتی هستند و نحوه چیدمان همه اشیاء را نشان می دهند. این شامل دیوارها، مکان پنجره ها و درها، یراق آلات، پله ها و گاهی اوقات مبلمان در خطوط ثابت می شود.

بخوانید
سرعت CSLA در مقابل جایگزین های متن باز

نمای دیگر یک ارتفاع است که ممکن است تصویری از یک دیوار بیرونی یا داخلی یک ساختمان باشد. مقطع، شبیه به پلان طبقه، یک مقطع صفحه عمودی است که از یک ساختمان عبور می کند. همه اینها به صورت نماهای متعامد ترسیم شده اند، به این معنی که با اضلاع مخالف موازی به تصویر کشیده شده اند، به عبارت دیگر، اضلاع مانند نمای پرسپکتیو همگرا نمی شوند. اینها برای ایجاد نقشه های جامع برای ساختمان ترکیب می شوند که در مراحل برای حل مشکلات مهندسی یا راهنماهای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

کپی‌های پلان‌ها در ابتدا باید به سختی با دست دوباره ترسیم می‌شدند، که این کار بر روی کاغذ مخصوصی مانند پوسته‌ای که نمی‌توانست کوچک یا کشیده شود، انجام می‌شد. هنگامی که فرآیند طرح اولیه توسعه یافت، تهیه کپی های دقیق ساده شد. یکی دیگر از پیشرفت‌ها تغییر کاغذ ردیابی بود که امکان تهیه نسخه‌های آسان‌تر از نقشه‌های ساختمان را فراهم می‌کرد.

بخوانید
5 عامل خارجی اقلیمی که بر یک پروژه طراحی داخلی تأثیر می گذارد

ابزارهای بهتری مانند مربع های قابل تنظیم و قلم های فنی زمان و کار مورد نیاز برای تولید رندرها را کاهش می دهند. کمک‌های فنی پیش‌نویس مانند جدول پیش‌نویس حرکت موازی و حروف انتقال نیز به کاهش کار در تولید نقشه‌ها کمک کردند.

تا کنون بزرگترین پیشرفت برای ایجاد نقشه های معماری با استفاده از فناوری کامپیوتر در این رشته حاصل شد. برنامه‌های نرم‌افزار CAD تولید پلان‌های ساختمانی را بر عهده گرفته‌اند و هم قابلیت‌ها و هم سرعت تکمیل سازه‌های برنامه‌ریزی را افزایش داده‌اند. انتخاب برای رندر جزئیات و مواد و حل چالش های مهندسی ساده شده است. پلاترهای دیجیتال بازتولید چاپ های دقیق را به امری آسان تبدیل کرده اند

بخوانید
شانگهای - شهری با چهره های متعددSource by Adriana N.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.